Cracovia znowu przegrywa i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli

Cracovia przegrała czwarte z rzędu spotkanie. Tym razem podopieczni Rafała Ulatowskiego nie poradzili sobie w Kielcach z tamtejszą Koroną.

Cracovia nie najlepiej rozpoczęła nowy sezon piłkarski. Choć drużynę wzmocniło siedmiu nowych zawodników, zespół nie potrafi wygrywać. Po pierwszych trzech porażkach trener "Pasów" Rafał Ulatowski zapowiadał rehabilitację. -  Nie ma lepszej mobilizacji dla zawodnika niż to, że po takim laniu jak w Poznaniu może wyjść na boisko i zrehabilitować się. Niestety kolejny raz piłkarze Cracovii zawiedli swoich kibiców i przegrali czwarte z rzędu spotkanie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, bowiem już w 4. minucie spotkania Korona wyszła na prowadzenie. Katem "Pasów" okazał się Andrzej Niedzielan, który po podaniu Ediego dopadł do piłki i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Cracovii. To już czwarte trafienie "Wtorka" od początku sezonu.

Zdobyta bramka dodała wiatru w żagle gospodarzom, bo już kilka minut później mogło być 2:0. "Pasy" uratował jednak Merda. Cracovia pierwszą groźną sytuację stworzyła dopiero w 30. minucie spotkania. Pawlusiński uderzył z linii pola karnego, ale piłka przeszła obok siatki. Końcówka pierwszej części spotkania należała do Korony, i gdyby Andrzej Niedzielan miał więcej szczęścia, to w 42. minucie zdobyłby w tym spotkaniu drugą bramkę.

W drugiej odsłonie spotkania, Korona zaczęła grać zachowawczo, chcąc utrzymać wynik do końca. Cracovia zamiast atakować, nastawiła się na obronę własnej bramki, przez co nie stwarzała sobie strzeleckich sytuacji. Dopiero w doliczonym czasie gry "Pasy" miały swoją szansę na wyrównanie. Krzywicki jednak nie sprostał zadaniu i dał się zablokować obrońcy Korony.

Tym samym Cracovia przegrała czwarte z rzędu spotkanie i znajduje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Następne spotkanie "Pasy" rozegrają 11 września. Przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze.