Ekstraklasa: Wisła wygrała z Polonią Bytom [zdjęcia]

Wisła Kraków wygrała z Polonią Bytom 2:1. Autorami bramek dla "Białej Gwiazdy" byli Małecki oraz Żurawski.

Debiut na ławce trenerskiej Wisły Kraków Robert Maaskant może zaliczyć do udanych. Mimo,iż mecz na Suchych Stawach był bardzo słabym widowiskiem, trzy punkty zostają w Krakowie.

Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się od ataku gości. Już w trzeciej minucie  z dystansu groźnie uderzył Hricko. Wisła nabrała rozpędu dopiero po kwadransie gry. Najpierw piłkę do siatki próbował skierować Pajlić, a następnie w 20. minucie spotkanie zrobił to Patryk Małecki. Po prostopadłym podaniu Żurawskiego do Paljicia, ten oddał ją "Małemu", który z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Kilkanaście minut później dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Maciej Żurawski, ale piłkarz uderzył bardzo niecelnie.

Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie wynik już nie ulegnie zmianie, na trzy minuty przed końcem, niespodziewanie Polonia doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu Barcika piłkę przyjął Clemence Matawu, który nie dał szans Mariuszowi Pawełkowi.

Druga odsłona spotkania od razu mogła przynieść gospodarzom drugą bramkę, jednak Rios niecelnie uderzył i piłka przeszła nad poprzeczką. Co nie udało się Riosowi, zrobił Żurawski. W 53. minucie po jego strzale Argentyńczyka bramkarz Polonii nieszczęśliwie odbił piłkę prosto pod nogi Żurawskiego, który wykorzystał sytuację i dał Wiśle prowadzenie.

Polonia nie dawała za wygraną. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Radzewicz, ale od starty bramki Wisłę uratował Mariusz Pawełek. Drużyna z Bytomia pokazywała, że ciągle myśli o wywiezieniu choćby punktu, i do końca Wisła nie mogła być spokojna o wynik. W rezultacie komplet punktów udało się jednak zatrzymać w Krakowie. - Trenowaliśmy wspólnie tylko kilka dni, dlatego wiedzieliśmy, że nie może być dużych zmian w wyjściowym składzie, w porównaniu do poprzedniego meczu. W dzisiejszym spotkaniu popełniliśmy wiele błędów, dlatego nie możemy powiedzieć, że to było dobre spotkanie. Czeka nas ciężka praca, drużuna ma duży problem w obronie. Polonia postawiła nam ciężkie warunki, tym bardziej wynik końcowy cieszy - przyznał po meczu Robert Maaskant, trener Wisły Kraków.

- Moja drużyna zaczyna chwytać grę, zaczynamy stwarzać sytuacje. Mogę powiedzieć, że z gry jestem coraz bardziej zadowolony, choć z wyniku oczywiście nie. Mieliśmy trochę sytuacji, szkoda, że nie udało się strzelić  chociaż jeszcze jednej bramki - powiedział Jurij Szatałow, trener Polonii Bytom.

Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1 (1:1)
1:0 Małecki 20'
1:1 Matawu 42'
2:1 Żurawski 53'

Zobacz relacje z boisk w Polsce:Cracovia - Korona Kielce | Górnik Zabrze - Ruch Chorzów | Jagiellonia Białystok - Lech Poznań | Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław | Legia Warszawa - GKS Bełchatów | ŁKS - Górnik Łęczna | Widzew Łódź - Polonia Warszawa | Wisła Kraków - Polonia Bytom | Zagłębie Lubin - Arka Gdynia

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Rozkład MPK | Wyniki Lotto |