Cracovia przegrała w Łodzi w ostatnich sekundach

Emocje i walka do samego końca. W spotkaniu zespołów walczących o ligowy byt, ŁKS okazał się lepszy i pokonał na własnym boisku Cracovię 4:3.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Cracovii, która do 23. minuty (po bramkach Pawlusińskiego i Nowaka) prowadziła 2:0. Gospodarzom w przeciągu pół godziny udało się jednak wyrównać. Kontaktowego gola strzelił Piotr Świerczewski, a wyrównującą bramkę Nerijus Radzius.

Niedługo cieszyli się gospodarze z wyrównania, gdyż kolejne trafienie zaliczył Nowak dając podopiecznym Artura Płatka prowadzenie. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, remis gospodarzom zapewnił Rafał Kujawa, a na chwilę przed kończącym spotkanie gwizdkiem sędziego, zwycięstwo łodzianom dał Dejan Djenić.

ŁKS Łódź – Cracovia Kraków 4:3 (1:2)
0:1 Pawlusiński 10 min
0:2 Nowak 19 min
1:2 Świerczewski 23 min
2:2 Radzius 54 min
2:3 Nowak 61 min
2:2 Kujawa 89 min
4:3 Djenić 90+4

Żółte kartki: Hajto, Kascelan (ŁKS), Sasin, Baran (Cracovia).
Sędziował: Mirosław Górecki (Śląski ZPN).

ŁKS: Wyparło - Radżius, Hajto, Ognjanović, Papeckys (71. Djenić), Gevorgyan, Kascelan, Świerczewski, Smoliński (88. Sierant), Drumlak (61. Kujawa), Czerkas

Cracovia: Cabaj - Kulig, Polczak, Karwan, Szeliga, Pawlusiński (77. Mierzejewski) , Kłus, Nowak, Baran (80. Klich), Sasin (90+2 Tupalski), Ślusarski