Bezradna "Biała Gwiazda". Fulham - Wisła 4:1

Wisła Kraków przegrała na Craven Cottage z londyńskim Fulhamem ...
Wisła Kraków przegrała na Craven Cottage z londyńskim Fulhamem ... Łukasz Żołądź
Wisła Kraków przegrała na Craven Cottage z londyńskim Fulhamem 1:4, przez co praktycznie straciła szansę na awans do następnej rundy.

Kraków przed derbami: Cracovia szuka punktów, Wisła stylu [zobacz wideo]

Gospodarze objęli prowadzenie już w piątej minucie meczu. Po dograniu Johnsona do siatki trafił Damien Duff. Na odpowiedź Wisły nie trzeba było długo czekać. W 9. minucie Garguła dograł do Kirma, a ten zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i myląc Schwarzera zatrzepotała w siatce.

Fulham od razu rzuciło się do ataku. "The Cottagers" dopięli swego w 30. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła Andy Johnson kropnął prawą nogą, nie dając żadnych szans Pareice.

Tuż po wznowieniu gry Wisła mogła wyrównać. Garguła uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego, ale dobrze dysponowany Schwarzer poradził sobie z tym strzałem. W 57 minucie było już 3:1. Londyńczycy zaskoczyli wiślaków z rzutu wolnego. Zawodnicy Jola szybko rozegrali piłkę, która trafiła ostatecznie do Johnsona. Anglik zachował zimną krew, strzelając swojego drugiego gola.

Tym samym mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Wisła walczyła do końca. Blisko wpisania się na listę strzelców był Cwetan Genkow, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Strzał Bułgara minął jednak bramkę gospodarzy. W 80. minucie Fulham dobił rywala. Pierwsze uderzenie Sidwella odbił Pareiko, ale wobec dobitki estoński bramkarz był już bezradny.

Fulham Londyn - Wisła Kraków 4:1