Remis w juniorskich derbach Małopolski. To niespodzianka

Cracovia - Sandecja 2:2
Cracovia - Sandecja 2:2 cracovia.pl
W przedostatniej kolejce sezonu Centralnej Ligi Juniorów Cracovia zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2. Dla "Pasów" był to ostatni mecz na swoim boisku, za tydzień zagrają w ostatniej kolejce z Wisła w Myślenicach.

Goście, którzy spadną z CLJ niespodziewanie po niespełna kwadransie objęli prowadzenie - Pieńkus uderzył sprzed pola karnego i było 0:1. Ale "Pasy" szybko zareagowały. Po faulu na Gorszkowie arbiter nakazał rzut karny którego pewnym wykonawcą okazał się Wierzbicki. A jeszcze przed przerwą indywidualną popisał się Mazur, który po minięciu dwóch rywali, uderzył po ziemi do siatki. Gospodarze nie zdołali zdobyć kolejnego gola, choć okazji nie brakowało. Natomiast goście trafili do siatki w ogromnym zamieszaniu pod bramką za sprawą Peciaka.

Niebawem słupek uratował gospodarzy od straty gola. Pięć minut przed końcem Cracovia mogła objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Zgłobika głowa zatrzymała się na poprzeczce.

W ostatniej kolejce Cracovia zagra z Wisłą w Myślenicach, a Sandecja na pożegnanie ligi zmierzy się z Polonią Warszawa.

Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)
Bramki: 0:1 Pieńkus 14, 1:1 Wierzbicki 26 karny, 2:1 Mazur 38, 2:2 Peciak 73
Cracovia: Malinowski - Zubik, Janeczek, Pestka, Mamroł (63 Polak), Gorszkow (46 Sowiecki) - Pleskot(63 Donda), Wierzbicki(46 Wrona), Piekarz (46 Zgłobik), Królak(63 Kaczor) - Mazur (Dziewicki)'
Sandecja (wyjściowy): Bednarek - Gurba, Pieńkus, Peciak, Nowak, Kupczak, Cieśliński, Pawłowski, Krawczyk, Wokacz, Piskor