Aziewicz pokonany

JK
Reprezentujący krakowską Bieżanowiankę Mirosław Aziewicz nie zdobył w Zielonkach złotego medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Zawodnik, który został powołany do reprezentacji seniorów na mistrzostwa świata w USA ...

Reprezentujący krakowską Bieżanowiankę Mirosław Aziewicz nie zdobył w Zielonkach złotego medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Zawodnik, który został powołany do reprezentacji seniorów na mistrzostwa świata w USA - po zamachach terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie impreza się nie odbyła - nie poradził sobie w rywalizacji młodzieżowców, ulegając Łukaszowi Decowi ze Śląska Wrocław.

Dla Aziewicza ta porażka może mieć określone konsekwencje. MŚ zostały przeniesione na grudzień do greckiego Patras, teraz nie wiadomo czy zawodnik Bieżanowianki nadal będzie uznanwany przez trenera kadry Józefa Tracza za numer 1 w wadze 130 kg. Aziewicz zdobył medal srebrny, za to na najwyższym podium stanął dębiczanin Dawid Świerad. Zawodnik Wisłoki Dębica wygrał rywalizację w wadze 63 kg. To nie jedyne medale zawodników z naszego regionu. Ogromną niespodziankę sprawił kolega klubowy Aziewicza, Michał Nowak. W wadze 58 kg krakowianin wywalczył brązowy medal, wygrał Marek Zając z Cementu Chełm. Srebrne medale wywalczyli jeszcze Grzegorz Szarek z Wisłoki (waga 54 kg) oraz reprezentujący obecnie warszawską Legię, wychowanek klubu Derby Kobylanka, Tomasz Afek (waga 85 kg).

- Impreza stała na wysokim poziomie - mówi wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Grzegorz Brudziński. - Porażka Aziewicza tylko pozornie jest tak wielką niespodzianką, Dec to również zawodnik ścisłej czołówki w tej najcięższej wadze, oni będą ze sobą w seniorskich zapasach walczyli o palmę pierwszeństwa. Obaj mają ogromne szanse, by zaistnieć na międzynarodowej arenie. Ale najpierw trzeba wygrać tę wewnętrzną rywalizację.

Przy okazji MMP w Zielonkach odbył się również memoriał im. Władysława Bajorka juniorów. Niestety zawodnicy z naszego regionu w tej rywalizacji się nie liczyli.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, zwycięzcy w poszczególnych wagach i miejsca zawodników z naszego regionu. Waga 54 kg - 1. Krzysztof Grzybek (Siła Mysłowice), 2. Grzegorz Szarek (Wisłoka Dębica); 58 kg - 1. Marek Zając (Cement Chełm)...3. Michał Nowak (Bieżanowianka); 63 kg - Dawid Świerad (Wisłoka; 69 kg - Radosław Truszkowski (Cement Chełm); 76 kg - Mirosław Jaworski (AKS Piotrków); 85 kg - Marcin Szreder (Cartusia Kartuzy); 97 kg - Maciej Korochopda (Agros Żary); 130 kg - 1. Łukasz Dec )Śląsk), 2. Mirosław Aziewicz (Bieżanowianka).