Antoni Kucharski zwycięża IV rundę Mistrzostw Czech w kartingu

red.
materiały promocyjne

W dniach 1-2 września br., na torze w Pisku odbyła się IV runda Mistrzostw Republiki Czeskiej w kartingu. W kategorii EASYKART 50 (zawodnicy do lat 10-ciu) zwyciężył Antoni Kucharski, a Maksymilian Kucharski był szósty.

Sobotnie kwalifikacje wygrał prowadzący po trzech rundach Martin Antoš, który z czasem 1:14.839 wyprzedził o 0.6s Antoniego Kucharskiego i o 0.8s Maksymiliana Kucharskiego.

W pierwszym wyścigu, zaraz po starcie na prowadzenie wysunął się Antoni Kucharski, wyprzedzając lidera Martina Antoša. Maksymilian spadł na 5 miejsce. W zakręcie nr 6 Martin Antoš wyprzedził naszego zawodnika i objął prowadzenie, które stracił ponownie na rzecz Antoniego Kucharskiego na prostej startowej.

Sytuacja ta powtórzyła się na kolejnych dwóch okrąŜeniach. W tym czasie jeszcze na 1 okrążeniu Maksymilian Kucharski opóźnił hamowanie przed szykaną nr 3 i fantastycznym manewrem wyprzedził dwóch zawodników na raz. Tym samym odzyskał 3 miejsce z kwalifikacji. Na 3 okrążeniu w zakręcie nr 6 doszło do kontaktu. Martin Antoš trącił
przodem tylne koło gokarta Antoniego.

Na szczęście dla naszego zawodnika, tym razem z toru wyjechał sprawca zdarzenia, który jednak zdążył wrócić na tor przed Maksymilianem. Antoni odskoczył na bezpieczny dystans i pewnie zwyciężył w pierwszym biegu. Maksymilian ukończył wyścig na 3 miejscu.

W drugim decydującym wyścigu ponownie po starcie prowadzenie objął Antoni Kucharski. Maksymilian ratując się przed zderzeniem z innym zawodnikiem w szykanie nr 1 spadł o 1 miejsce, a w zakręcie nr 6 stracił kolejne miejsce. Podobnie jak w pierwszym biegu w szykanie nr 3 opóźnił hamowanie i w momencie wyprzedzania dwóch zawodników na raz lekko został wypchnięty na tarkę.

Kontakt z tarką spowodował spadnięcie łańcucha i koniec zawodów dla Maksymiliana. Antoni na ostatnim zakręcie jechał za szeroko i Martin Antoš wysunął się na czoło stawki. W okolicy linii start - meta nasz zawodnik wyprzedził Czecha i objął ponownie prowadzenie. Identyczna sytuacja powtórzyła się na drugim, trzecim i czwartym okrążeniu.

Na ostatnim okrążeniu w tym miejscu dublowany zawodnik stracił kontrolę nad gokartem i obrócił się. Zawodnicy ratowali się przed zderzeniem wyjeżdżając na tarkę. Antoš zrównał się z Kucharskim. Ostatnie metry były zaŜartą walką o
zwycięstwo, które przypadło krakowianinowi.

W klasyfikacji końcowej IV rundy Mistrzostw Republiki Czeskiej zwyciężył Antoni Kucharski zdobywając 50pkt. Maksymilian Kucharski z 16 pkt z pierwszego biegu zajął ex æquo 6 miejsce z dwoma innymi zawodnikami. Po czterech rundach Maksymilian Kucharski zajmuje 4 miejsce ze stratą 14pkt do trzeciego w klasyfikacji łącznej Czecha
Jiřiego Bečički.

Antoni Kucharski awansował na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i między nim, a prowadzącym Martinem Antošem rozstrzygnie się walka o tytuł mistrza Czech, która odbędzie się w Vysokym Mycie pod koniec września.