Udany występ braci Kucharskich w 4 rundzie Karting Cup w Czechach

red.
materiały organizatora
W dniach 24-26 sierpnia br., na torze w czeskim Pisku odbyła się IV runda Karting Cup. W kategorii EASYKART 50 (zawodnicy do lat 10-ciu), krakowanie zajęli wysokie lokaty: Antoni Kucharski stanął na podium zajmując 3 miejsce, a Maksymilian Kucharski był czwarty.

Piątkowe treningi zapowiadały ciężką walkę w kwalifikacjach o wysokie lokaty. Różnice między zawodnikami były minimalne. Ostatecznie Antoni uzyskał 6 czas, a Maksymilian, któremu gorzej poszło, był 9.

W pierwszym biegu, Maks bardzo dobrze wystartował i przesunął się na 7 miejsce. Antoni na 2 okrążeniu wyprzedził zawodnika i awansował o jedną pozycję. Na kolejnym okrążeniu zawodnik przed nim popełnił błąd i obrócił się. Siłą bezwładu uderzył w gokart Antoniego i wypchnął go na opony. W efekcie Antoś spadł na 11 miejsce i z takim wynikiem ukończył wyścig. Mimo to po pierwszym biegu Antoni zyskał 1 pozycję wyżej, ponieważ zawodnik przed nim otrzymał karę 10s za falstart. Maksymilian awansował na 5 miejsce i z takim wynikiem ukończył pierwszy bieg.

Decyzja sędziów, ze względu na panujące warunki, drugi wyścig otrzymał status wyścigu mokrego, czyli zawodnicy zostali zobowiązani do jazdy na oponach deszczowych. Maksymilian Kucharski spóźnił start i spadł o jedną pozycję. Za to Antoni wystartował bardzo dobrze i awansował na 7 miejsce, będąc tuż za Maksem.

Na 2 okrążeniu Antoni wyprzedził dwóch zawodników (w tym Maksa) i był w tym momencie piąty. Na kolejnym okrążeniu wyprzedził jeszcze jednego zawodnika i z czwarta lokatą ukończył bieg, nie wiele tracąc do trzeciego zawodnika, uzyskując przy tym najlepszy czas jednego okrążenia na mokrej nawierzchni. Maksymilian na 3 okrążeniu fantastycznym manewrem wyprzedził zawodnika i to samo powtórzył na kolejnym okrążeniu. Ostatecznie ukończył wyścig na 5 miejscu. Po kontroli technicznej dyskwalifikację otrzymał zwycięzca biegu, którego przesunięto na ostatnie miejsce. Tym samym obaj nasi zawodnicy awansowali o 1 miejsce. Antoni na 3, a Maks na 4.

Ostatni wyścig odbył się na suchej nawierzchni. Start nie był najlepszy i Antoni z trudem obronił 3 miejsce. Maksymilianowi nie udało się i spadł o 2 lokaty, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu odzyskał 1 pozycję. Antoni szybko dogonił prowadzącą dwójkę, ale przy próbie wyprzedzenia na 2 okrążeniu popełnił błąd i do końca wyścigu odrabiał stracony dystans. Brakło jednego okrążenia do podjęcia ponownego ataku. Maksymilian przez cały wyścig nie pozwolił odjechać zawodnikowi przed nim na bezpieczną odległość i na ostatniej prostej podjął ostatni, skuteczny atak. Ukończył bieg na 4 miejscu, wyprzedzając zawodnika o 3/4 gokarta.

W łącznej klasyfikacji IV rundy Karting Cup, po trzech wyścigach Antoni z 38 pkt. uzyskał 3, a Maksymilian z 37pkt. 4 lokatę. Za tydzień na tym samym torze odbędzie się przedostatnia runda Mistrzostw Czech w kartingu, w której będą brali udział krakowscy zawodnicy.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!