X Cracovia Maraton: Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku zwycięzcą

Triumfatorem Jubileuszowego X Cracovia Maraton został 26-letni ...
Triumfatorem Jubileuszowego X Cracovia Maraton został 26-letni ... Łukasz Żołądź
Jubileuszowy X Cracovia Maraton wygrał 26-letni Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku. Zawodnik pokonał dystans 42 km i 195 m, w 2 godziny, 12 minut i 20 sekund.

Zobacz kto wygrał IX Cracovia Maraton

To rekord życiowy tego zawodnika, który w niedzielę, 17 kwietnia wystartował z krakowskich Błoń z numerem trzynastym. Tuż za nim na metę dobiegli inni reprezentanci Kenii, drugi był Stephen Kipchumba Rutto - 2:13.15, a trzeci Vincent Kipchirchir - 2:14,08.

Tegoroczny cracovia Maraton pobił rekord frekwencji. W biegu udział wzięlo 3400 osób. Rywalizację zdominowali maratończycy z Kenii, do ich rodaka Juliusa Kipkorira Kilimo wciąż należy rekord trasy krakowskiej imprezy, ustanowiony w 2009 roku - 2:11,26.

Najlepszy z Polaków był krakowianin Andrzej Lachowski, który zajął 13. miejsce z rezultatem 2:25,58.