Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Redakcja
Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie powstała w wyniku decyzji Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14.04.2000 r. i została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych pod numerem 39. Z inicjatywą utworzenia uczelni wystąpiła znana krakowska firma konsultingowo-szkoleniowa Consulting and Training Institute. Wieloletnie doświadczenie tej firmy w pracach konsultingowych na rzecz przedsiębiorstw i instytucji publicznych pozwoliło nadać uczelni od początku odpowiedni profil praktyczny i ukierunkować ją pod kątem potrzeb rynku pracy.

WSEI proponuje studentom program opracowany w oparciu o zdefiniowane uprzednio efekty kształcenia, na które składają się wiedza, umiejętności i postawy absolwentów, dopasowany do aktualnych i perspektywicznych potrzeb rynku pracy oraz odpowiadający europejskim standardom kształcenia. W programie zajęć przeważają aktywne i nowoczesne formy zajęć, m.in. warsztaty menedżerskie, kładzie się również nacisk na kształtowanie cech osobowych (warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, negocjacji czy dziennikarstwa).

Uczelnia posiada pozytywną ocenę jakości kształcenia wystawioną przez Państwową Komisję Akredytacyjną (2007 r.), która zwróciła m.in. uwagę na ponadprzeciętną dbałość władz uczelni o jakość procesu dydaktycznego oraz na wyraziście zarysowaną misję, która pozwoliła uczelni dobrze określić swoje miejsce wśród uczelni wyższych w regionie.

Od początku swojej działalności WSEI angażuje się we współpracę z zagranicą, głównie poprzez programy wymiany studentów i pracowników, oraz organizację staży i praktyk zagranicznych dla studentów, doceniając ich naukowy i kulturowy walor.

WSEI zachęca studentów do przyjmowania postaw aktywnych i przedsiębiorczych (w obrębie uczelni funkcjonuje firma symulacyjna, Centrum Wspierania Przedsiębiorczości). Sprzyja temu również działalność w Samorządzie Studentów WSEI, który organizuje i wspiera wiele imprez (Juwenalia, Kulturalia, Konkurs Fotograficzny) czy akcji charytatywnych.

Wykaz kierunków / specjalności:

Kierunek Zarządzanie:
Program studiów na tym kierunku obejmuje szerokie spektrum specjalności, stwarzając tym samym duże możliwości indywidualizacji studiów. Przewidziane są do wyboru studentów specjalności „twarde”, oparte o wiedzę z zakresu finansów, rynku kapitałowego, biznesu międzynarodowego, rachunkowości, inwestycji i nieruchomości, a także specjalności „miękkie”, w większym stopniu nakierowane na wiedzę społeczno-humanistyczną, obejmującą problematykę psychologii menedżerskiej, marketingu, PR, zarządzania personelem, turystyki, komunikacji i negocjacji.

Specjalności:
• Controlling i zarządzanie finansami przedsiębiorstw
• Rachunkowość w zarządzaniu przedsiębiorstwem
• Inwestycje i zarządzanie nieruchomościami
• Psychologia w biznesie
• Zarządzanie personelem i socjologia pracy
• Zarządzanie i marketing w firmie
• Reklama i negocjacje w zarządzaniu sprzedażą

Kierunek Informatyka i ekonometria:
Program studiów na tym kierunku ma charakter nowatorski i obejmuje na każdej specjalności dwa moduły: informatyczny i ekonometryczny. W ramach modułu informatycznego realizowany jest program charakterystyczny dla kierunku informatyka. Moduł ekonometryczny natomiast uzupełnia wiedzę absolwenta m.in. o zagadnienia z zakresu ekonomii, finansów, ekonometrii, prognozowania. Dzięki takiej koncepcji kształcenia absolwent jest wszechstronnie przygotowany do zarządzania informatycznego w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Tym samym jest on bardziej konkurencyjny na rynku pracy od absolwentów kierunku „informatyka”, którzy najczęściej zmuszeni są do uzupełnienia wiedzy ekonomicznej w ramach studiów podyplomowych.

Specjalności:
• Administrowanie sieciami komputerowymi i bezpieczeństwo systemów
• Informatyka w firmie i e-biznes
• Projektowanie i zarządzanie serwisami internetowymi

Kierunek Finanse i rachunkowość:
Kierunek został uchwalony przez Senat uczelni w dniu 15 grudnia 2010 roku, jego uruchomienie nastąpi po zatwierdzeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród kadry profesorskiej znajdują się tak wybitne postaci jak:
- Prof. dr hab. Jan Czekaj – specjalista w zakresie finansów przedsiębiorstw, b. członek Rady Polityki Pieniężnej, b. wiceminister finansów.
- Prof. dr hab. Artur Hołda – specjalista w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej.

Specjalności:
• Rachunkowość
• Finanse przedsiębiorstw

W ramach uczelni istnieje Instytut Studiów Menedżerskich, który koordynuje całokształt ustawicznego kształcenia menedżerskiego. Najważniejszą formą tego kształcenia są studia podyplomowe. Mogą z nich korzystać absolwenci wszystkich kierunków studiów magisterskich, licencjackich, inżynierskich, którzy pragną poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę. Odnosi się to zarówno do menedżerów, finansistów, pracowników administracji publicznej, jak i do nauczycieli, informatyków, a nawet lekarzy. Studia te stwarzają również możliwość "restrukturyzacji" posiadanych kwalifikacji tym osobom, które pomimo wyższego wykształcenia mają trudności ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie. Studia podyplomowe dają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i bycia konkurencyjnym na trudnym rynku pracy.

W proces dydaktyczny zaangażowani są również specjaliści-praktycy, nasza kadra to kształtujący sferę życia gospodarczego eksperci zajmujący stanowiska kierownicze w firmach oraz wysokie stanowiska w administracji publicznej. Słuchacze nabywają specjalistyczną wiedzę od doświadczonych praktyków, którzy prowadzą zajęcia w formie warsztatów menedżerskich, stając się tym samym konkurencyjni na rynku pracy. Firmy doceniają fakt, iż pracownicy to największy kapitał firmy i inwestują w kapitał ludzki. Duża liczba słuchaczy studiów podyplomowych w WSEI ma studia finansowane przez zakłady pracy.

W ofercie uczelni są następujące specjalności studiów podyplomowych:
• Zarządzanie w opiece zdrowotnej
• Kontrola zarządcza i audyt
• Zarządzanie nieruchomościami*
• Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami*
• Wycena nieruchomości
• Reklama i Public Relations
• Zarządzanie jednostkami sektora finansów publicznych
• Zarządzanie zasobami ludzkimi
• Sieci komputerowe i technologie internetowe
• Zarządzanie i marketing w firmie
• e-Marketing
• Coaching w zarządzaniu
• Controlling i rachunkowość menedżerska

*Zgodnie z nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami, ukończenie studiów podyplomowych w zakresie Pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz Zarządzania nieruchomościami (oraz po odbyciu praktyki zawodowej) uprawnia do ubiegania się o licencję zawodową w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami bez konieczności zdawania egzaminu państwowego.

Uczelnia oferuje podmiotom zewnętrznym kursy językowe prowadzone przez Centrum Języków Obcych, które organizuje też kursy na zamówienie, dostosowując ich program do potrzeb grupy lub osoby indywidualnej.

1. KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO OGÓLNEGO: poziomy A0, A1, A2, B1, B2, C1, C2
2. KONWERSACJE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
3. JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE ORAZ SPECJALISTYCZNY:
- Business English A2, B1, B2, C1, C2
- Angielski branżowy : Angielski w Nieruchomościach, Finansach, Księgowości, Marketingu, Medycynie, Informatyce
- Krótkie moduły szkoleniowe (jeden moduł trwa 10 tygodni, 1,5h tygodniowo): Pisanie Maili w Języku Angielskim, Komunikacja w Biznesie, Prowadzenie Spotkań, Prezentacje, Obsługa Klienta oraz moduły na zlecenie
4. Kursy przygotowujące do egzaminów:
- FCE
- CAE
- TEFL
- LCCI
- BEC

5. Symulacja egzaminów FCE i CAE tzw. Pre testing przy współpracy z British Council i Cambridge Examination Board
- propozycja darmowego udziału w wybranych częściach egzaminów Cambridge, która daje możliwość sprawdzenia szans na zdanie oryginalnego egzaminu
6. Kursy ogólne i biznesowe z innych języków obcych:
- włoski
- hiszpański
- niemiecki
- rosyjski
- francuski

www.wsei.edu.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto