Wisła skromnie wygrała za Śląskiem

Wisła Kraków odniosła już czwarte z rzędu zwycięstwo. Przed własną publicznością mistrzowie Polski pokonali Śląsk Wrocław 1:0. Autorem bramki został Paweł Brożek.

Wisła wiedziała, że musi wygrać to spotkanie, jeżeli do sobotniego pojedynku "o mistrza" z Lechem Poznań chce przystąpić z większym komfortem. Dzięki kompletowi punktów, krakowska drużyna zapewniła sobie czteropunktową przewagę nad "Kolejorzem" - najgroźniejszym kandydatem do tytułu.

Wiślacy rozpoczęli mecz ze Śląskiem bez pauzującego za żółte kartki Radosława Sobolewskiego oraz kontuzjowanego Issy Ba. Mistrzowie Polski od początku spotkania starali się stworzyć dogodną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak zbyt nerwowa gra i brak dokładności nie sprzyjały zdobyciu bramki. W najlepszej sytuacji znalazł się Rafał Boguski ok. 28. minuty meczu. Jednym razem strzelił jednak za wysoko, a drugim nie trafił w bramkę.

Przesunięty na lewe skrzydło Patryk Małecki w 31. minucie popisał się wspaniałym rajdem. Najlepszy zawodnik meczu wręcz ośmieszył piłkarzy Śląska. Po wyminięciu m.in. Sachy i Ćwielonga, podał piłkę do Pawła Brożka, któremu wystarczyło delikatnie skierować ją do siatki z najbliższej odległości. Kibice Wisły mają nadzieję, że tym samym "Broziu" przełamał niemoc strzelecką.

Wrocławianie przed przerwą próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. Strzał Tadeusza Sochy obronił jednak golkiper Wisły Mariusz Pawełek.

W drugiej odsłonie spotkania Wisła zdecydowanie przeważała, a Śląsk czyhał na błędy mistrza Polski. W rezultacie nie padła już żadna bramka, co jest "zasługą" marnujących dobre okazje strzeleckie m.in. Pawła oraz Piotra Brożka.

Wisła, choć wygrała, poniosła w tym meczu wielką stratę. W 53. minucie gry żółtą kartką został ukarany kapitan "Białej Gwiazdy" Arkadiusz Głowacki. Ponieważ jest to już jego czwarty żółty kartonik, zawodnik będzie musiał pauzować w hicie najbliższej kolejki, w którym Wisła podejmie Lecha Poznań.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
1:0 Paweł Brożek 31'

Wisła: Mariusz Pawełek - Pablo Alvarez, Arkadiusz Głowacki, Marcelo, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (77 min - Andraż Kirm), Junior Diaz, Tomas Jirsak (73 min - Krzysztof Mączyński), Patryk Małecki - Rafał Boguski, Paweł Brożek (88 min - Łukasz Burliga)

Śląsk: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Krzysztof Wołczek - Łukasz Madej (85 min - Amir Spahić), Dariusz Sztylka, Antoni Łukasiewicz (75 min - Krzysztof Ulatowski), Sebastian Dudek, Sebastian Mila - Piotr Ćwielong (59 min - Marek Gancarczyk)

Zobacz na MM:Wywiady | MM Moto | Photo Day | Ekstraklasa | Zdrowie | Film | MoDO