Wisła Kraków rozbiła Lechię Gdańsk [zdjęcia]

Wisła Kraków pokonała w meczu przyjaźni Lechię Gdańsk 5:2. Bohaterem spotkania okazał się Andraż Kirm.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej wygranej Wisły Kraków. Nie dość, że podopieczni Roberta Maaskanta od pierwszych minut grali słabo, to jako pierwsi stracili bramkę. W 11. minucie spotkania, po dośrodkowaniu Traore z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył Bąk i strzałem głową pokonał bramkarza Białej Gwiazdy. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było poczekać do 30. minuty, kiedy to Patryk Małecki mocnym strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.

Worek z bramkami wysypał się w drugiej połowie. Już dwie minuty po wznowieniu gry Wisła wyszła na prowadzenie. Do wybitej przez bramkarza Lechii piłki, dopadł Radosław Sobolewski, który strzałem w długi róg nie dał szans Kapsie. W 66. minucie po faulu Kapsy na Kirmie sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił Paweł Brożek. Nie opadły jeszcze emocje ze zdobycia trzeciej bramki, a już na tablicy było 4:1. Po idealnym prostopadłym podaniu Paljicia, Andraż Kirm skierował piłkę do siatki.

Mimo takiego pogromu, goście nie poddawali się, co zaowocowało kolejną bramką. W 82. minucie pokonać Pawełka próbował Deleu. Bramkarz Wisły strzał obronił, ale wypuścił piłkę. Sytuację wykorzystał były zawodnik "Białej Gwiazdy", Tomasz Dawidowski, który zapewnił swojej drużynie drugą bramkę.

Minutę później ponownie przypomniał o sobie Andraż Kirm, który precyzyjnym uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi Lechii.

Tak wysoka wygrana z pewnością daje nadzieję, że za tydzień w szlagierowym spotkaniu z Lechem Poznań, wicemistrz Polski może uzyskać korzystny wynik. Wcześniej Wisła zagra jeszcze w ramach Pucharu Polski z Widzewem Łódź (26.10.2010).
4:2 Dawidowski 82
5:2 Kirm 84Wisła Kraków: Pawełek - Cikos, Chavez, Bunoza, Paljić - Małecki, Boukhari (61. Wilk), Sobolewski, Garguła (79. Rios), Kirm - Brożek (88. Żurawski).

Lechia Gdańsk: Kapsa - Deleu, Kozans, Bąk, Wołąkiewicz (52, Kaczmarek) - Nowak, Traore, Surma - Lukjanovs (70. Wiśniewski), Buval, Buzała (62. Dawidowski).

Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne | Ekstraklasa: Wisła i Cracovia | Zdrowie i uroda | Filmowy Kraków | MoDO | Inwestycje