Wisła Kraków przegrała z Piastem Gliwice 0:2

redakcja
redakcja
Wisła Kraków zmierzyła się z Piastem w ostatnim meczu 6. kolejki ...
Wisła Kraków zmierzyła się z Piastem w ostatnim meczu 6. kolejki ... Łukasz Żołądź/archiwum
Wisła Kraków zagrała z Piastem w ostatnim meczu 6. kolejki Ekstraklasy.

1 października Wisła pojechała do Gliwic, żeby zdobyć na tamtejszym Piaście cenne trzy punkty. Niestety nie udało się i goście ulegli gospodarzom, dając strzelić sobie dwie bramki.

W 44. minucie meczu fatalny błąd Pareiki poskutkował prowadzeniem Piasta. Wszystko zaczęło się od niedokładnego podania Meliksona i straty w środku pola, po chwili piłka wylądowała przed polem karnym pod nogami Kędziory. Ten stał tyłem do bramki i zgrał w kierunku nabiegającego Podgórskiego. Ten zawodnik uderzył płasko i choć piłka leciała w sam środek bramki, to Pareiko dał się zaskoczyć i futbolówka tylko otarła jego rękawicę.

Kolejnego gola Piast zdobył w 72. minucie. Górna piłka wpadła w pole karne, Jurado dopadł do niej dopiero przy końcowej linii. Ale nie straci głowy i świetnie, króciutko odgrał na krótszy słupek. Tam szybko znalazł się Kędziora i strzelił z najbliższej odległości tuż obok Pareiki.