Wisła Kraków przegrała z Koroną Kielce

Wisła Kraków przegrała z Koroną Kielce 0:1. Bohaterem spotkania został strzelec bramki Jacek Kiełb.

Pierwszą przegraną pod wodzą Henryka Kasperczaka będą mogli wykorzystać najwięksi rywale w walce o tytuł. Legia, która swoje spotkanie rozgrywa dzisiaj oraz Lech, którego mecz zaplanowany jest na niedzielę. Przewaga mistrza Polski w przypadku rywala z Poznania może stopnieć nawet do jednego punktu, a trzeba pamiętać, że przed Wisłą jeszcze spotkanie z Legią oraz Cracovią.

Korona, która wciąż walczy o przetrwanie w ekstraklasie, przystąpiła do spotkania pewna siebie i zmobilizowana. Drużyna z Kielc od pierwszych minut zagrała agresywnie i mądrze blokowała wysiłki wiślaków. Goście pierwszą groźną sytuację wypracowali już w 7. minucie. Przed utratą bramki uratował Wisłę Piotr Brożek, wybijając piłkę prawie z bramki. Jednak już dwie minuty później Korona wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Maliszewskiego, futbolówkę przejął Kiełb, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Wisły Marcinowi Juszczykowi.

Po utracie gola "Biała Gwiazda" próbowała szybko odrobić stratę. Dobrą okazję w 12. minucie spotkania zmarnował jednak Rafał Boguski, którego strzał wycelowany był prosto w bramkarza gości.

Dziesięć minut później mogło być już 0:2. Pięknym strzałem z 25 m popisał się były wiślak Nikola Mijailović. Na szczęście dla gospodarzy, piłka odbiła się od poprzeczki.

Podopieczni Henryka Kasperczaka nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającą Koronę. Nawet po przerwie mimo zdecydowanie lepszej postawy, wiślacy nie mieli pomysłu na składne akcje, mogące przynieść korzystny rezultat.

Tym samym Wisła przegrała pierwsze spotkanie, od kiedy drużynę objął Henryk Kasperczak. - Jest coś takiego jak ambicja i chęć walki. Dzisiaj nie widziałem niczego. Wstyd - skomentował mecz jeden z zawiedzionych kibiców Wisły Kraków.

Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:1)
0:1 Jacek Kiełb 9 min

Wisła Kraków: Marcin Juszczyk - Piotr Brożek, Marcelo, Arkadiusz Głowacki, Pablo Alvarez - Patryk Małecki, Junior Diaz (46 min - Issa Ba), Radosław Sobolewski, Andraż Kirm (61 min - Wojciech Łobodziński) - Rafał Boguski, Paweł Brożek

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Artur Jędrzejczyk, Hernani, Pavol Stano, Jacek Markiewicz - Łukasz Maliszewski (70 min - Dariusz Łatka), Aleksandar Vuković, Cezary Wilk, Nikola Mijailović - Jacek Kiełb (79 min - Maciej Tataj), Krzysztof Gajtkowski (77 min - Michał Zieliński)

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Lotto | Baseny | Hot spoty | Mapa