Wisła Can-Pack w Final Four Euroligi!

Wspaniały sukces koszykarek Wisły Can-Pack. Zawodniczki "Białej Gwiazdy" pokonały przed własną publicznością czeski Frisco Sika Brno 78:73 i awansowały do Final Four Euroligi.

Kibice do ostatniego miejsca wypełnili halę Wisły. Stawka meczu była ogromna, a towarzysząca mu adrenalina jeszcze większa. Zwycięzca gwarantował sobie Final Four Euroligi. Po pierwszych dwóch meczach nie było faworyta. Wygrać mógł każdy. Oba zespoły od pierwszych minut rzuciły się do ataku i wymiennie wychodziły na prowadzenie. W 11. minucie przewaga Wisły wzrosła do 5 punktów, ale rywalki szybko odrobiły straty. Kibice dopingowali, a koszykarki krakowskiej Wisły wiedziały, że stoją przed wielką szansą awansu. Jego smak dobrze znały rywalki, które już siedmiokrotnie grały w Final Four Euroligi.

Najgoręcej zrobiło się w ostatniej części spotkania. Wiślaczki rozpoczęły ostatnie minuty gry z 6-punktową przewagą, jednak już w 35. minucie zawodniczki Frisco Sika Brno doprowadziły do remisu 65:65. O marzenia trzeba było walczyć "na nowo".

W ciągu ostatnich pięciu minut celne rzuty Burse i Kobryn przybliżyły wiślaczki do awansu, a zwycięstwo krakowskiej drużyny przypieczętowała Marta Fernandez. Wisła Kraków Can-Pack w półfinale Euroligi!

Koszykarki "Białej Gwiazdy" wspaniałą grą tworzą piękną historię krakowskiego klubu. Awans do turnieju czterech najlepszych drużyn kobiecych w Europie jest tego niezaprzeczalnym dowodem.

Wisła Can-Pack 9 kwietnia zmierzy się w półfinale Euroligi z Ros Casares Walencja. UMMC Jekaterinburg zagra ze Spartakiem Moskwa.

Fot: Maciej DrewniakFot: Maciej Drewniak

Wisła Can-Pack Kraków - Frisco Sika Brno 78:73 (26:24, 21:21, 16:12, 15:16)

Wisła Can-Pack: Marta Fernandez 17, Liron Cohen 7, Anna Wielebnowska 0, Katerina Zohnova 3, Ewelina Kobryn 12, Agnieszka Majewska 2, Janell Burse 20, Paulina Pawlak 3, Iziane Castro Marques 14.

Frisco Sika: Jelena Skerović 18, Taj McWilliams 15, Hollie Louise Grima 15, Hana Horakova 9, Eva Viteckova 9, DeWanna Bonner 7.

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Lotto | Baseny | Hot spoty | Mapa