Wisła Can-Pack pokonuje Gospić Croatia [zdjęcia]

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały Gospić Croatia Osiguranje 74:71. To był ostatni mecz w fazie grupowej, rozgrywany w ramach 14 kolejki Euroligi Kobiet grupy C.

Piłka nożna: Euro 2014 w Krakowie?

Jak wskazuje końcowy wynik spotkania, o zwycięstwo nie było łatwo. Od pierwszych minut spotkania mocno zaatakowały wiślaczki, co poskutkowało zdobyciem 26 punktów w pierwszej kwarcie. Rywalki zdołały uzbierać zaledwie 10.

W drugiej odsłonie meczu role jednak się odwróciły i to zawodniczki z  Chorwacji rządziły na parkiecie. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 23:13.

Dwie ostatnie części meczu były twardą walką o każdy punkt. Ostatecznie koszykarkom Wisły Kraków udało się odnieść dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi.
Ciekawostka:
Ewelinie Kobryn udało się uzyskać double-double,. Zawodniczka zdobyła 23 punkty i zanotowała 11 zbiórek.
Wisła Can-Pack Kraków - Gospić Croatia Osiguranje 74:71
(26:10, 13:23, 20:17, 15:21)

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 23 (11 zb), Nicole Powell 19, Milka Bjelica 14, Anke DeMondt 12, Ana Dabovic 3, Paulina Pawlak 3, Magdalena Leciejewska 0, Petra Ujhelyi 0, Joanna Czarnecka 0.

Gospić: Sandra Mandir 16, Marta Vrsaljko 13, Jelena Ivezic 12, Ivana Jurcevic 8, Eva Komplet 8, Julie McBride 7, Iva Badanjak 5, Sena Pavetic 2, Kalisha Keane 0.