Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Willa Decjusza: Intensywne szkolenia trenerskie

Redakcja
Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego zaprasza na intensywne szkolenia trenerskie, a także prezentację nowoczesnych koncepcji i dobrych praktyk w zakresie postrzegania praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji.

Specjalistyczne szkolenia mają na celu dostarczenie wiedzy merytorycznej do prowadzenia szkoleń antydyskryminacyjnych w swoich społecznościach.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób pracujących i współpracujących z polskimi organizacjami pozarządowymi, działającymi na obszarze praw człowieka. Uwzględniając zgłaszane potrzeby, rozpatrywane będą także kandydatury z instytucji centralnych i samorządowych świadczących pomoc grupom dyskryminowanym. W szczególności zaproszenie dotyczy mężczyzn, osoby niepełnosprawne, imigrantów, uchodźców, przedstawicieli mniejszości etnicznych i religijnych. Uczestnicy i uczestniczki wybierani będą na podstawie dokumentów zgłoszeniowych i rozmów kwalifikacyjnych. Wiedzę o europejskich rozwiązaniach zapewnią zagraniczni partnerzy projektu, wybitni naukowcy i praktycy.

Celem specjalizacji jest dostarczenie wiedzy o kulturowych, prawnych i społecznych uwarunkowaniach zachowań w różnych sytuacjach społecznych i kontakcie międzykulturowym oraz o zjawiskach i mechanizmach rządzących procesami psychologicznymi uruchamianymi w kontekście kontaktu międzykulturowego. Wykłady i konwersatoria będą przygotowywały do pracy nad kształtowaniem postaw i umiejętności sprzyjających owocnym spotkaniom z przedstawicielami odmiennych kultur. W trakcie zajęć osoby uczestniczące przyjrzą się własnym oczekiwaniom, obawom i gotowości do konstruktywnego wchodzenia w relacje międzykulturowe. 

Całość kursu to 10 intensywnych kilkudniowych zjazdów obejmujących łącznie 340 godzin dydaktycznych, w tym 250-godzinne szkolenie trenerskie. Po serii warsztatów, wykładów, dyskusji i zadań praktycznych uczestnicy wypracują program własnych szkoleń dyplomowych i w dwuosobowych zespołach przeprowadzą warsztaty w swoich lokalnych społecznościach (czerwiec 2010).

Koszty
Dla 24 przyjętych studentów i studentek Akademii program fundowany jest ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych, pod warunkiem pełnej i aktywnej obecności na zajęciach. Organizatorzy zapewniają warsztaty, wykłady, konwersatoria, konsultacje indywidualne, materiały edukacyjne, wyżywienie i zakwaterowanie (dla osób spoza Krakowa). Uczestnicy i uczestniczki kursu poniosą koszty dojazdu do miejsca szkolenia.

Zgłoszenia

Ankietę zgłoszeniową wraz załącznikami (cv, list motywacyjny) należy przesłać w formie elektronicznej na adres [email protected], a podpisane oryginały dokumentów na adres: Stowarzyszenie Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 17a, 30-233 Kraków z dopiskiem "Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego". Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 czerwca 2009 (data wysłania wiadomości e-mail i data stempla pocztowego). Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 7-8 września 2009.

 






emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto