Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W piątek startuje 48. Studencki Festiwal Piosenki

Tomasz76
Tomasz76
W tym roku na festiwalu zaśpiewa 47 artystów.

11 października w południe odbyła się konferencja prasowa przed festiwalem.

- Nie mamy tak bogatych imprez towarzyszących konkursowi, który jest głównym rdzeniem festiwalu, jak w poprzednich latach, ale nie chcemy narzekać - zaczeli spotkanie organizatorzy. - Najistotniejsze jest to, że trwamy i robimy festiwal.

W tym na najstarszym studenckim festiwalu wystapi 47 osób - studentów, licealistów, absolwentów uczelni wyższych oraz jedna gimnazjalistka.

Studencki Festiwal Piosenki 2012 ze Zbigniewem Zamachowskim w jury [program]

Przesłaniem tegorocznej edycji jest myśl zawarta w tytule jednej ze sztandarowych piosenek legendarnego STS-u: "A nam nie jest wszystko jedno". Pod takim hasłem odbędzie się też koncert finałowy. 14 października (od godz. 20) w Teatrze Groteska przypomniane zostaną piosenki powstałe na festiwalu w minionym półwieczu.

Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy zaprosili między innymi: Zbigniewa Zamachowskiego, Jana Kondraka, Iwonę Loranc, Romana Kołakowskiego, zespół Czerwony Tulipan, Joannę Słowińską, Elżbietę Wojnowską, a także festiwalową „młodzież”, czyli laureatów SFP z kilku ostatnich lat: Beatę Lerach, Hannę Wójciak, Beatę Banasik, Tomasza Steńczyka.

Koncert z okazji 50-lecia Studenckiego Festiwalu Piosenki poprzedzi o godz. 17. występ laureatów tegorocznego przeglądu. A prócz tego w piątek, 12 października, w Piwnicy pod Baranami odbędą się recitale laureatów festiwalowych konkursów ostatnich lat: Jakuba Blokesza, Beaty Banasik, Tomasza Steńczyka. Zaś 13 października w piwnicach kabaretu Loch Camelot, odbędzie recital piosenkarki i kompozytorki Elżbiety Wojnowskiej.

Studencki Festiwal Piosenki jest organizowany od 1962. Debiutowali na nim m.in.: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Halina Frąckowiak, Zdzisława Sośnicka, Maryla Rodowicz, Andrzej Sikorowski, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau, Renata Przemyk i zespół Raz Dwa Trzy. Trzykrotnie - w 1968, 1971 i 1982 - święto się nie odbyło.

Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto