Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Małopolski odkryją sekrety Parków Narodowych

ank
Uczniowie z siedmiu szkół podstawowych z woj. małopolskiego wezmą udział w wyprawie do jednego z lokalnych parków narodowych gdzie, jako odkrywcy - reporterzy poznają jego bogactwo. Zajęcia przyrodnicze będą realizowane w ramach programu „Misja Przyroda – edukacja przyrodnicza w parkach narodowych”, którego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Jak przemierzyć las korzystając tylko z tradycyjnej mapy? Jak przeprowadzić badania terenowe i zbadać poziom czystości wody? Już wkrótce odpowiedzi na te oraz inne pytania poznają uczniowie z Dobrej, Dobrociesza, Rajbrocia, Kątów, Zawoi, Czarnej Góry oraz Śleszowic, którzy wezmą udział w zajęciach realizowanych w trzech małopolskich parkach narodowych – Tatrzańskim, Babiogórskim i Ojcowskim, w ramach programu „Misja Przyroda”.

„Misja Przyroda” to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z obszarów wiejskich. Jego uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu w tematykę projektu podczas zajęć lekcyjnych, wyjadą na tzw. zieloną szkołę do wybranego parku narodowego. Podczas pięciodniowych zajęć prowadzonych przez nauczycieli pod opieką pracowników dydaktycznych parków, młodzież wcieli się w rolę odkrywców-reporterów i będzie brała udział w grach oraz zabawach edukacyjnych. Swoje relacje oraz wyniki badań, uczniowie będą zamieszczać na specjalnie dedykowanym profilu na Facebooku – Misja Przyroda (www.facebook.com/MisjaPrzyroda).

Wszystkie programy realizowane przez naszą Fundację mają na celu przekazywanie uczniom wiedzy w ciekawy i nieszablonowy sposób. „Misja Przyroda” to dobra okazja dla młodzieży do poznania otaczającej ich przyrody i nauki o środowisku naturalnym – mówi Marek Zagórski, Prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Chcemy zaszczepić w nich ciekawość otaczającego ich świata, budować postawę proekologiczną,
ale także zwrócić uwagę na piękno przyrody, występującej w ich regionie. W myśl znanego powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, warto już od najmłodszych lat wzbudzać wśród młodzieży zainteresowanie lokalnym dziedzictwem natury
– dodaje.

Zajęcia pozalekcyjne w szkołach i parkach będą realizowane w okresie od maja do czerwca br. Po powrocie z parku narodowego, uczniowie przygotują pracę zespołową, której celem będzie zaprezentowanie walorów przyrodniczych swojej okolicy. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w Gazetce „Misja Przyr(g)oda”. Razem z młodzieżą z woj. małopolskiego w programie „Misja Przyroda” udział biorą uczniowie 15 szkół podstawowych z woj. zachodniopomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto