Tottenham Hotspur - Wisła Kraków: wynik z szansą na przyszłość

Tottenham wygrał z Wisłą Kraków rezultatem 2:1 w meczu Pucharu UEFA. Biała Gwiazda ma jeszcze szansę wejść do fazy grupowej rozgrywek.

Udana dla gości z Krakowa była pierwsza połowa spotkania rozegranego na stadionie w Londynie. Chociaż to Tottenham strzelił pierwszego gola, Wiślacy przeprowadzili ładną kontrę i już po minucie doprowadzili do jednobramkowego remisu. Strzelił nieobstawiony przez Anglików Jirsak po podaniu Brożka.

W drugiej połowie Wisła grała dobrze, szukając swojej szansy w kontrowaniu przeciwnika, niestety Tottenham okazał się skuteczniejszy, ustalając w 57’ minucie wynik meczu na 2:1.

Przegrany niewielką różnicą mecz daje jeszcze szansę Białej Gwieździe, gdyż rewanż zostanie zagrany na własnym boisku przy Reymonta. Przypomnijmy że jeszcze niedawno Wisła po meczu z Beittarem Jerozolima była w identycznej sytuacji - pierwszy wyjazdowy mecz przegrała jedną bramką, ale wysoko pokonała przeciwnika w Krakowie.

Tottenham: Gomes – Gunter (57’ O’Hara), King. Woodgate, Bale – Lennon (57’ Campbell), Zokora, Jenas, Bentley – Dos Santos (71'Assou-Ekotto), Bent

Wisła: Pawełek – Singlar, Baszczyński, Cleber, Diaz – Boguski (73’ Małecki), Cantoro, Sobolewski, Jirsak (60’ Łobodziński), Zieńczuk – Paweł Brożek (79’ Niedzielan)