Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0 [zdjęcia+wideo]

Cracovia przegrała na wyjeździe inauguracyjny mecz nowego sezonu. Śląsk Wrocław natomiast strzelił tysięczną bramkę w Ekstraklasie.
Zobacz pełną relację oraz materiały wideo na MMWroclaw.pl
Piłkarski konkurs MM - zobacz, czy wygrałeś wejściówki na paintball w pierwszej edycji

Stadion przy ul. Oporowskiej nie był pełen, ale kibice i tak wsparli swoją drużynę mocnym dopingiem. Śląsk Wrocław pewnie pokonał Cracovię. Już w 4. minucie spotkania Sebastian Dudek strzelił bramkę dla gospodarzy. Przy golu asystował Krzysztof Wołczek. Cabaj miał małe szanse na obronę strzału w długi róg.

Krakowianie starali się odrobić stratę, ale ani Ślusarski, ani Tupalski nie byli w stanie pokonać Ivo Vazgeca. Bardzo aktywny był napastnik przyjezdnych - Łukasz Szczoczarz, ale on również nie pokonał bramkarza wojskowych. Do przerwy gra była wyrównana.

W drugiej odsłonie spotkania przeważał już Śląsk. Postawił mocną defensywę i swobodnie konstruował akcje ofensywne. Goście nie poddawali się. Po akcji Pawlusińskiego w 62. minucie słupek uratował WKS przed stratą bramki.

Zawodnicy Śląska podwyższyli wynik na 2:0 po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym. Krzysztof Wołczyk strzelił tysięczną bramkę Śląska Wrocław w Ekstraklasie.

- Mój zespół nie zasłużył na porażkę. Do momentu, gdy straciliśmy druga bramkę graliśmy dobry mecz. Byliśmy zespołem dominującym. Stworzyliśmy więcej dobrych sytuacji, ale nieudolność pod bramką spowodowała, że wracamy do Krakowa bez punktów. Widać, że Śląsk jest bardzo ograny - mówił Artur Płatek.

>>>Serwis Piłkarska Ekstraklasa: zobacz