Puchar Polski: Ruch Chorzów zdominował Wisłę [relacja dziennikarza obywatelskiego]

Wisła Kraków przegrała z Ruchem Chorzów 1:3, w pierwszym meczu ...
Wisła Kraków przegrała z Ruchem Chorzów 1:3, w pierwszym meczu ... Łukasz Żołądź
Wisła Kraków przegrała z Ruchem Chorzów 1:3, w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski.

Pseudokibice zatrzymani po meczu Hutnika z Orłem Piaski Wielkie

Pierwsza połowa spotkania przebiegała niezwykle wyrównanie. Wisła zatrzymywała praktycznie każdy atak chorzowian i na odwrót. W 9. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Cezarowi Wilkowi za faul na rywalu. W 39. minucie kibicom "Białej Gwiazdy" skoczyło ciśnienie, kiedy to Arkadiusz Piech wprowadził piłkę do siatki po przypadkowym podaniu mu futbolówki przez kolegę z zespołu. W 39 minucie Malinowski otrzymał żółty kartonik od sędziego za faul na piłkarzu Wisły-Maorze Meliksonie. I na tym zakończyła się pierwsza połowa.

Już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła wyrównała na 1:1, a to wszystko za sprawą Genkowa, który "główkując" umieścił piłkę w bramce rywali. Sędzia w 53. minucie ukarał Djokicia za uderzenie Meliksona. Już 3 minuty później żółty kartonik ujrzał Grodzicki. 68. minuta gry była dla Wisły kiedy to Szyndrowski strzelił gola krakowianom uzyskując wynik 2:1. W 74. minucie spotkania Ruch Chorzów ponownie zdobył gola tym razem z rzutu karnego. Następne minuty gry przebiegały bardzo nerwowo. Do końca spotkania nie wpadła już żadna bramka.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Piech (39), 1:1 Cwetan Genkow (49-głową), 2:1 Marek Szyndrowski (68-głową),
3:1 Paweł Abbott (75-karny).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 5˙000.

Żółta kartka: Ruch Chorzów: Marcin Malinowski, Rafał Grodzicki, Żeljko Djokic, Andrzej Niedzielan.
Wisła Kraków: Cezary Wilk, Kew Jaliens.