Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb pary prezydenckiej: Podglądnij, jak pracowali dziennikarze

Aleksander Glowania
Aleksander Glowania
Telewizyjni, prasowi, radiowi, internetowi... 3 tysiące dziennikarzy z całego świata relacjonowało niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie.

Akredytacje Aby jak najlepiej relacjonować wydarzenia, podczas takich uroczystości jak np. pogrzeb pary prezydenckiej, dziennikarze muszą "się akredytować". Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej jak konieczność wypełnienia wniosku akredytacyjnego, gdzie podaje się swoje dane osobowe oraz redakcji. Wnioski akredytacyjne wypełnia zazwyczaj redaktor naczelny. Co daje akredytacja?

Centrum prasowe
Dla akredytowanych dziennikarzy udostępniane jest centrum prasowe, gdzie na bieżąco na kilku wielkich ekranach transmitowane jest dane wydarzenie. Dzięki temu dziennikarze mogą na bieżąco śledzić, co się dzieje. Dodatkowo przygotowywane są informacje prasowe, dzięki którym dziennikarze wiedzą np. jacy goście i w jakiej kolejności przejdą w kondukcie żałobnym prezydenckiej pary.

Centrum prasowe jest także niezbędne dla dziennikarzy, którzy nie posiadają swojej redakcji w danym mieście - jest ono bowiem wyposażone w komputery oraz stanowiska z dostępem do internetu i prądu.
**Podczas pogrzebu pary prezydenckiej centrum prasowe mieściło się w hali Wisły.
Relacje z sektorów dla mediów**

Akredytacje są również ważne dla dziennikarzy, którzy są na miejscu wydarzeń. Specjalnie dla nich wyznaczane są specjalne sektory, w których mogą obserwować to, co się dzieje, dzięki czemu ich relacje mogą być jak najbardziej obiektywne.

Jednak nie wszyscy dziennikarze mogą być wszędzie - ich także obowiązują pewne ograniczenia.

Relacje z trasy
Dziennikarzom akredytowanym łatwiej jest również relacjonować wydarzenia np. z trasy przejazdu konduktu żałobnego. Akredytacja pozwala np. na wjazd samochodem do stref, do których normalne samochody nie mają prawa wjazdu. To samo dotyczy samych dziennikarzy - dzięki akredytacji mogą być bliżej wydarzeń i lepiej je przedstawiać czytelnikom.

Zdjęcia
Jednym z bardzo ważnych, zarówno dla dziennikarzy jak i dla odbiorców, są zdjęcia. Aby wykonać dobre zdjęcie, potrzebne jest dobre miejsce. A o to nie zawsze jest łatwo, dlatego to fotoreporterzy zazwyczaj najbardziej mokną i marzną pod gołym niebem. Czasem aby wykonać jedno dobre zdjęcie, trzeba poświęcić kilka godzin. Akredytacje prasowe pozwalają na bycie najbliżej miejsca wydarzeń.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto