Pierwszy dla Unii

pg
Zgodnie z oczekiwaniami żużlowcy tarnowskiej Unii - Marcin Rempała i Janusz Kołodziej wywalczyli tytuł mistrzowski, zajmując pierwsze miejsce w finale młodzieżowych żużlowych mistrzostw Polski par klubowych, który ...

Zgodnie z oczekiwaniami żużlowcy tarnowskiej Unii - Marcin Rempała i Janusz Kołodziej wywalczyli tytuł mistrzowski, zajmując pierwsze miejsce w finale młodzieżowych żużlowych mistrzostw Polski par klubowych, który wczoraj odbył się w Częstochowie. Drugie miejsce zajęła para Unii Leszno, a trzecie Apatora Adriany Toruń.

Jest to pierwszy, ale kibice liczą, że nie ostatni złoty medal w tym sezonie żużlowców tarnowskich ,Jaskółek". Janusz Kołodziej był bezkonkurencyjny w całym turnieju, a dzielnie mu sekundował Marcin Rempała. Poprzedni złoty medal tarnowianie wywalczyli przed dziesięciu laty. Ani żużlowcy Apatora, ani Unii Leszno nie potrafili zagrozić równo jeżdżącemu duetowi ,Jaskółek". Teraz przed młodzieżowcami Unii indywidualny turniej MP.

Wyniki MMP: 1. Unia Tarnów - 28 pkt (Marcin Rempała 11, Janusz Kołodziej 17); 2. Unia Leszno - 23 (Krzysztof Kasprzak 15, Robert Kasprzak 8, Mateusz Jurga 0); 3. Apator Adriana Toruń - 22 (Karol Ząbik 7, Adrian Miedziński 15); 4. Złomrex Włókniarz Częstochowa - 15 (Michał Szczepaniak 6, Mateusz Szczepaniak 9); 5. Budlex Polonia Bydgoszcz - 15

(Grzegorz Czechowski 4, Krystian Klecha 9, Marcin Jędrzejewski 2); 6. TŻ Sipma Lublin - 13 (Dawid Stachyra 1, Daniel Jeleniewski 11, Szymon Bałabuch 1); 7. KŻ Kolejarz Opole - 8 (Marcin Sekula 1, Ronni Jamroży 6, Tomasz Schmidt 1). Najlepszy czas zawodów - 65,45 sek. uzyskał w ósmym wyścigu Janusz Kołodziej (Unia Tarnów). Sędziował Marek Smyła (Wrocław). Widzów ok. 1200.