Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze audyty w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Sprawdzają Kuratorium Oświaty oraz współpracę z samorządami

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Poniedziałkowe (29 stycznia) posiedzenia kierownictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkim w Krakowie. Podczas spotkania poinformowano m.in. o rozpoczęciu audytu w regionalnym Kuratorium Oświaty
Poniedziałkowe (29 stycznia) posiedzenia kierownictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkim w Krakowie. Podczas spotkania poinformowano m.in. o rozpoczęciu audytu w regionalnym Kuratorium Oświaty fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Rozpoczęły się audyty, które mają ocenić funkcjonowanie w ostatnich latach Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz współpracę urzędu wojewódzkiego z jednostkami samorządu terytorialnego. To początek kontroli wewnętrznej w urzędzie oraz podległych mu jednostkach, podjętej przez nowe władze Małopolski. Kolejno sprawdzane będą także m.in. wojewódzkie inwestycje oraz bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych.

Jak poinformowano podczas otwartego dla mediów, poniedziałkowego (29 stycznia) posiedzenia kierownictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkim w Krakowie, tego typu analizy obejmą w tym roku łącznie 31 obszarów: wydziały, biura i zespoły MUW oraz jednostki administracji zespolonej.

- Zakończenie dwóch pierwszych audytów „Ocena funkcjonowania Kuratorium Oświaty w Krakowie” oraz „Współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego” jest planowane na 15 kwietnia 2024. Przedmiotem pozostałych audytów zaplanowanych w tym roku będą m.in. zagadnienia związane z zarządzaniem ryzykiem w MUW w Krakowie, bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych oraz inwestycjami (zadanie zlecone przez Ministerstwo Finansów). Celem tych działań jest ocena systemu kontroli zarządczej. Ważnym aspektem realizowanych zadań audytowych jest zarówno zdiagnozowanie i wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości, jak i podniesienie standardów pracy w MUW, a także w jednostkach administracji zespolonej w województwie małopolskim. Wśród aspektów, które z pewnością będę wnikliwie analizować, jest również obsługa administracyjno-techniczna, w tym w szczególności bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych oraz zarządzanie ryzykiem – zaznacza I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, której podlega Zespół Audytu Wewnętrznego.

Podczas poniedziałkowego spotkania poinformowano także o podziale kompetencji i zadań pomiędzy nowe władze województwa małopolskiego.

- Stawiam na sprawność działania, szeroką współpracę, w tym z samorządami i instytucjami, oraz otwartość na mieszkańców. To są moje priorytety i tego od Państwa oczekuję – mówił w poniedziałek wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który objął stanowisko w połowie grudnia 2023 roku.

Zgodnie z zarządzeniem wojewody z 19 stycznia tego roku, szef Małopolski sprawuje bezpośredni nadzór nad następującymi komórkami organizacyjnymi MUW: Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydziałem Finansów i Budżetu, Wydziałem Organizacji i Kontroli (z wyłączeniem spraw z zakresu skarg, wniosków i petycji), Wydziałem Prawnym i Nadzoru, Wydziałem Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa, Wydziałem Zdrowia, Biurem Kadr, Biurem Wojewody, Zespołem do spraw Ochrony Informacji i Niejawnych, a także nad wojewódzkimi jednostkami Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz inspektoratami: Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie, Ochrony Środowiska, Weterynarii.

Natomiast zastępcy wojewody (powołani 15 stycznia 2024), będą sprawować bezpośredni nadzór nad:

  • I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger: Wydziałem Administracji i Logistyki, Wydziałem Organizacji i Kontroli w zakresie skarg, wniosków i petycji, Wydziałem Polityki Społecznej, Wydziałem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego, Zespołem Audytu Wewnętrznego, Wojewódzką Inspekcją Geodezyjną i Kartograficzną, Wojewódzkim Zespołem do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Wojewódzkim Inspektoratem Inspekcji Handlowej, Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi
  • II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek: Wydziałem Infrastruktury, Wydziałem Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydziałem Spraw Cudzoziemców, Wydziałem Spraw Obywatelskich, Państwową Strażą Rybacką w Krakowie, Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym, Wojewódzkim Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego

Czy koniec wojny na Ukrainie jest możliwy w tym roku?

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto