Piąta z rzędu porażka Cracovii

Miały być pierwsze punkty, a była piąta z rzędu porażka. - Przed nami sporo pracy, szczególnie w defensywie. Tracimy łatwe bramki - przyznał po meczu Rafał Ulatowski, trener Cracovii.

Mecz rozpoczął się dość nietypowo, bo od powitania przez kibiców Cracovii dobrze znanego w Krakowie Mariusza Jopa [były obrońca Wisły Kraków podczas ostatnich derbów w doliczonym czasie gry strzelił samobójczego gola, pozbawiając Wisłę mistrzowskiego tytułu i zapewniając utrzymanie Cracovii]. Zawodnik przypomniał o sobie jeszcze podczas meczu.

Pierwsza bramka padła w 19. minucie. Po dośrodkowaniu Bonina w pole karne, piłkę do siatki głową skierował Gierczak.  Na odpowiedź gospodarzy kibice Cracovii czekali pięć minut. Dzięki Radosławowi Matusiakowi na tablicy pojawił się wynik 1:1. Cracovia próbowała pójść za ciosem, jednak kolejny cios krakowskiej drużynie zadał ponownie Górnik. Tym razem Merdę pokonał Zahorski. - Cracovia walczyła dzielnie, ale moi chłopcy stanęli na wysokości zadania. Zawodnicy starali się grać nie na 100 a na 200 procent możliwości - powiedział Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczni Rafała Ulatowskiego starali się odrobić straty. I już osiem minut po wznowieniu gry, do remisu doprowadził Radosław Matusiak. Górnik nie zamierzał jednak zadowolić się podziałem punktów i w 62. minucie ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem golkipera "Pasów" pokonał Bonin.

Cracovia wielka szansę na wyrównanie zmarnowała sześć minut później, kiedy dostała prezent od...Mariusza Jopa. Po jego faulu na Ślusarskim sędzia Mikulski podyktował rzut krany. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany, jednak jego strzał wybronił Stachowiak. - Przed nami pracy, szczególnie w defensywie.Trzeba przyznać, że przeciwnik nie ma trudnego zadania, bo Cracovii bardzo łatwo strzelić bramkę. Ciągle musimy eksperymentować w obronie, ponieważ dziś nie mogli grać Wasiluk i Polczak. Jednak jak powiedział Adam [Nawałka] nasza liga jest nieprzewidywalna, i trzeba wierzyć, że los się do nas uśmiechnie.  Wiem, że teraz praca tutaj nie zależy ode mnie, ale od właściciela klubu. Na pewno nie jest miłe, gdy się inwestuje w zespół, a nie widać efektów. Spodziewam się każdej decyzji - powiedział Ulatowski.

- Spotkanie stało na dobrym poziomie - było sporo bramek, niezłe tempo, emocje do ostatnich minut. Dzisiejsze trzy punkty są dla nas niezwykle ważne. Jeszcze raz chcę pogratulować moim zawodnikom. Cracovia postawiła nam dzisiaj ciężkie warunki. Myślę, że będzie to kwestia czasu,jak ta drużyna zacznie wygrywać. Widać, że ten zespół wie, czego chce - przyznał Nawałka.

Cracovia - Górnik Zabrze 2:3 (1:2)
0:1 - Gierczak 19 min
1:1 - Matusiak 24 min
1:2 - Zahorski 34 min
2:2 - Matusiak 53 min
2:3 - Bonin 62 min

Cracovia: Merda – Janus, Radomski, Jarabica, Suart – Ntibazonkiza, Klich (82’ Dudzic), Suvorov, Szeliga, Ślusarski – Matusiak.

Górnik: Stachowiak – Bemben, Banaś, Jop, Magiera – Bonin (79’ Bębenek), Przybylski, Kwiek, Wodecki (66’ Świątek), Gierczak (86’ Sobczak) - Zahors

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Rozkład MPK | Wyniki Lotto |