Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa kładka nadzieją rozwoju turystyki [wideo]

Kini
Kini
Do końca tego roku ma rozpocząć się budowa kładki, która połączy dwie atrakcyjne turystycznie dzielnice Krakowa. Do przetargu na jej wykonawcę przystąpiły dwie firmy.

Co da mieszkańcom i inwestorom kładka?

W projekcie na pierwszym miejscu stawia się dobro turystów i mieszkańców. To przede wszystkim rozwiązanie spacerowe, podyktowane rozwojem promocji turystycznej miasta. To pomost między Kazimierzem a Starym Podgórzem.

Władzom zależy na tym, żeby Rynek Podgórski stał się zauważalny. Żeby Podgórze nie było postrzegane tylko przez pryzmat byłego getta. Ma to być miejsce życia turystycznego i rekreacyjnego.

- Chcemy, aby także inwestorzy zauważyli atrakcyjność dzielnicy Podgórze. Jako Rada Dzielnicy, nie będziemy przeszkadzać w jakichkolwiek czynnościach prawnych potrzebnych do otwarcia lokalu, a wręcz będziemy pomagać - deklaruje Tomasz Kołomyjski, radny Dzielnicy XIII, czyli Podgórza, który aktywnie włączył się w promowanie tego regioniu Krakowa.

Odświeżony szlak turystyczny

Dzięki kładce turysta przede wszystkim dotrze bezpośrednio na Rynek Podgórski, dalej do fortu świętego Benedykta, by przechodząc przez kładkę na ul. Powstańców Śląskich dotrzeć na Kopiec Kraka. Stamtąd można zobaczyć już dawny obóz koncentracyjny Płaszów. Będzie to zatem spora część zapomnainej trasy historycznej naszego miasta.

Spacerowicze po zejściu z mostu wejdą w dzielnicę Podgórze, która wbrew pozorom ma dużo do zaoferowania. Oprócz istniejącej już śródziemnomorskiej kuchni ślimakarni Cava przy Nadwiślańskiej oraz artystycznejego pubu Drukarnia, niebawem powstanie hotel na ulicy Staromostowej. Liczy się także na powstanie nowych lokali w tej okolicy.

Plany na przyszłość

- W dalszym planie liczymy na odświeżenie Rynku Podgórskiego, chcemy wyłączyć go z ruchu na czas weekendu. A na miejscu parkingów, postawić ogródki kawiarniane - mówi radny Kołomyjski. - Życie samo przyniesie te rozwiązania. Na razie zaczynamy od kładki - dodaje.

Dodatkowo zostanie odświeżony bulwar znajdujący się na prawym brzegu Wisły, który w tym momencie jest wycięty z życia z Krakowa.


A jak Twoim zdaniem można ożywić Podgórze?
Czy turyści będą masowo odwiedzać nieznane dotąd dzielnice Krakowa?
Napisz komentarz lub bloga!



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto