Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miejsca przyjazne dzieciom: Żłobki i Przedszkola zapraszają!

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Bezpieczne i pełne miłości dzieciństwo - to wszystko, co chcemy dać naszym dzieciom
Bezpieczne i pełne miłości dzieciństwo - to wszystko, co chcemy dać naszym dzieciom Freepik

Partnerzy tematu tygodnia

Niepubliczne Przedszkole Pracowite Pszczółki to miejsce, gdzie nasze dzieci otrzymają pomoc w samodzielnym odkrywaniu własnego ja oraz poznawaniu świata. Każdy maluch czuje się tu bezpiecznie, stworzono bowiem jak najlepsze warunki, sprzyjające odkryciu w dziecku jego naturalnych predyspozycji do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz pielęgnowaniu jego wrodzonych talentów. Szeroki wachlarz zajęć, począwszy od jęz. angielskiego, robotyki, zajęć z logopedą i psychologiem, a skończywszy na tanecznych i sportowych, dają naszym pociechom doskonałe warunki do rozwoju. Troskliwa i kompetentna kadra dba o to, by dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo. Jest to solidne przygotowanie do nadchodzącego szkolnego życia.

Niepubliczne Przedszkole Różany Ogródek to ciepłe miejsce z elementami pedagogiki waldorfskiej. Tworzymy dla dzieci bezpieczną, wspierającą indywidualny rozwój placówkę, nie narażając ich na nadmiar bodźców. Otulająca przestrzeń, czas na zabawę swobodną, naturalne materiały i zabawki, codzienne wyjścia do naszego ogródka, teatrzyki, wspólny śpiew, czy pieczone razem bułki to najlepsze, co możemy dać najmłodszym. To przyjazne i mądre miejsce, gdzie dzieci mogą być sobą, są przyjmowane wraz ze swoim indywidualizmem. W Różanym Ogródku dba się o harmonijny rozwój w każdej sferze rozwoju dziecka: społeczno-emocjonalnej, fizycznej i intelektualnej. Przyjazne miejsce, w którym dziecko - pod czułym okiem dorosłych - może spokojnie być dzieckiem.

Żłobki i przedszkola Baby Booom proponują najlepszą ofertę dydaktyczną na rynku w przystępnej cenie. Ich misją jest radosne dzieciństwo, bogate w różnego rodzaju aktywności. Dzieciom zapewniamy doskonałą opiekę i szereg ciekawych zajęć. Do wyboru jest mnóstwo zajęć: od intensywnego angielskiego z native speakerem, najnowsze technologie w edukacji, zajęcia sportowe, po zajęcia taneczne i artystyczne, jak bajkowe zabawy, zajęcia muzyczne i plastyczne. Wykwalifikowana kadra, wysoki poziom przyjaznego wychowania, a także własny catering to jest to, co wyróżnia żłobki i przedszkola Baby Booom. Radosny i przyjazny klimat, panujący w Baby Booom to nie pusty slogan – tutaj dzieci chętnie przychodzą i chętnie wracają!

Dobre przedszkole to wszechstronny rozwój w przyjaznej atmosferzeFreepik

Nie jest to zwykłe przedszkole. Przedszkole „Safari” jest to przedszkole o profilu przyrodniczo– geograficznym z językiem angielskim. Co to znaczy? Tutaj dużą uwagę poświęca się poznaniu przez naszych najmłodszych świata przyrody, a także wprowadzenie dziecka w relacje społeczne. Nadrzędnym celem placówki jest stworzenie dzieciom przyjaznego miejsca rozwoju, dlatego to, co nas wyróżnia, to zwierzątka, obecne w przedszkolu (a są to: papugi, kanarek, rybki). Przedszkole „Safari” w Krakowie jest miejscem, gdzie dziecko odkrywa świat, relacje między rówieśnikami, a przede wszystkim siebie. Przedszkole oferuje małe grupy, a co za tym idzie, indywidualne podejście do każdego dziecka. Jest własny plac zabaw i liczne zajęcia dodatkowe do wyboru. Opieka jest połączona z rozwijaniem kreatywności i umiejętności dzieci. Stawiają tu na wszechstronny rozwój malucha w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze, gdzie najwyższą wartością jest dziecko.

Żłobek Magiczny Domek to miejsce pełne ciepła, zrozumienia i wsparcia, gdzie każde dziecko czuje się bezpieczne i ważne. Tutaj udało się stworzyć atmosferę przytulnego, ciepłego domu, gdzie każdy dzień będzie nowym, ciekawym doświadczaniem radości, uśmiechu, zabawy, działania, tworzenia, kontaktu z innymi dziećmi i samodzielności. Jak mówi twórczyni Magicznego Domku, „Od kiedy sama zostałam mamą, bardzo bliska memu sercu stała się idea rodzicielstwa bliskości. Rodzicielstwo bliskości, to nie tylko relacja z własnym dzieckiem, ale z każdym innym człowiekiem. To relacja pełna szacunku, wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, oparta na uważnym obserwowaniu dziecka i reagowaniu na jego potrzeby.” W 2024 roku działają już trzy Magiczne Domki! Wszystkie mieszczą się w Krakowie na Ruczaju. Żłobki podzielone są na sale do zabawy i część jadalniano-artystyczną. Sale zabawy to miejsca, gdzie daje się naszym pociechom szanse na swobodną aktywność, jak i zorganizowane zabawy. Zdrowa, zbilansowana i zróżnicowana dieta to podstawa prawidłowego rozwoju, a jeśli dodamy do tego spacery, a także wypoczynek, w postaci drzemki w sypialni – mamy przepis na szczęśliwe dziecko w żłobku. I taki właśnie jest Magiczny Domek.

To, jak prezentują się i jak wyglądają placówki Happy Kids, jest wizytówką samą w sobie. To z myślą o dzieciach zostały zaprojektowane je w możliwie najlepszy sposób, tak, aby pomieszczenia, ich układ i kolorystyka, były jak najbardziej przyjazne dla dzieci. Jest tu dużo przestrzeni i światła: sale są duże, od 60 do 75 m kw. powierzchni wyposażonych w najlepsze na rynku materiały wykończeniowe i nowe wyposażenie. Co ważne, każda sala posiada własną łazienkę,. Zwrócono uwagę, aby barwy, odpowiadające marce Happy Kids, były przyjazne dla umysłu małego dziecka, no i miłe dla oka. Dla celów bezpieczeństwa wszystkie sale są monitorowane, a dzięki ekranowi umieszczonemu w holu, rodzice mogą w każdej chwili zobaczyć, co robią ich pociechy. Żłobek znajduje się przy ul. Jana Pawła II 180, na parterze budynku o łącznej powierzchni 400 m kw. Spełnia wszystkie wymogi architektoniczne, sanitarne oraz ppoż., obowiązujące w Unii Europejskiej, tym samym gwarantując bezpieczne i higieniczne warunki dla dzieci. Warto wspomnieć, że grupy są kameralne: do 12 dzieci.

Spacerując w zaciszu Cichego Kącika, wkrótce dotrzemy do Błonia Sport. Pod okiem doświadczonych instruktorów dziecko może doskonalić tutaj takie umiejętności, jak koordynacja ruchowa, zwinność, szybkość, równowaga, skoczność, kreatywność czy współpraca w grupie. Treningi przebiegają w przyjaznej i radosnej atmosferze i z dobrymi efektami. Do wyboru mamy sale do treningu dzieci i dorosłych, kryte korty tenisowe oraz badmintonowe, a także boisko do piłki nożnej. Odpowiedni rodzaj zajęć dobierany jest do poziomu zaawansowania. Mamy tu szkółki tenisowe oraz zajęcia ogólnorozwojowe Aktywne i Roztańczone Dzieciaki. Treningi odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 3-5 oraz 6-8 lat. W przyszłości planowane są także zajęcia umuzykalniające dla dzieci do 3 roku życia.

Ruch to zdrowie. Sport można pokochać od najmłodszych latFreepik

Wózek dla dzieci i dziecięcy fotelik towarzyszą świeżo upieczonym rodzicom każdego dnia. Wybór odpowiedniego modelu jest zatem bardzo istotny, ale bywa sporym wyzwaniem. Warto skorzystać z pomocy ekspertów z Salon KinderPrams Kraków: potrafią idealnie dopasować wózek do potrzeb danego klienta. Nie mniej istotną, a może nawet ważniejszą kwestią jest dobór bezpiecznego fotelika samochodowego. Foteliki i wózki, które tu znajdziecie pochodzą od renomowanych producentów i zapewniają najwyższą jakość. Dzięki temu nasze pociechy będą bezpiecznie w podróży, na spacerze czy na zakupach. Dla wygody klientów, bezpośrednio przed sklepem znajduje się duży parking. Dzięki temu możemy wygodnie przymierzać foteliki w samochodach tak, aby dopasować najlepszy model. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, można liczyć także na fachowy montaż wybranego modelu.

Czy słyszeliście o HELEN DORON English? HELEN DORON English to największa, międzynarodowa sieć szkół językowych dla dzieci i młodzieży. To 1000 szkół w 37 krajach, 170 tys. uczniów, 3 miliony absolwentów, tysiące nauczycieli. To najbardziej przyjazna, naturalna metoda nauki języka angielskiego. Efekty widać (i słychać) niemal natychmiast. Dzieci bardzo lubią uczestniczyć w zajęciach i często jest to dla nich ulubiona aktywność tygodnia. Najmłodsi kursanci dołączają jeszcze przed pierwszymi urodzinami. W HELEN DORON oferują wielkie doświadczenie w nauce języków obcych i nieustającą pasję skutecznego nauczania. W Krakowie zajęcia HELEN DORON odbywają się w czterech szkołach: w centrum, w Krowodrzy, w Łagiewnikach-Ruczaju, i w Czyżynach - Nowej Hucie.

Gabinet rehabilitacji dzieci i niemowląt Fizjo&U Małgorzata Stępień to profesjonalna opieka fizjoterapeutyczna dla dzieci i niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ciała, wadami rozwojowymi, genetycznymi oraz wadami postawy. Dokładność, systematyczność oraz zaangażowanie w terapii to ich atuty w pracy z pacjentem. Przedstawiona jest wyczerpująca edukacja w zakresie planowanego procesu terapeutycznego, codziennej pielęgnacji i ćwiczeń stymulujących, a wszystkie ćwiczenia szczegółowo omówione. Terapia opiera się m.in. o wytyczne koncepcji Ndt-Bobath oraz o zalecenia potwierdzone przez międzynarodowe środowisko pediatrów. W pracę wkłada się tu całe serce: dzięki ogromnemu zaangażowaniu i świetnemu kontaktowi z pacjentem i jego opiekunami, doskonale motywuje małych pacjentów.

Restauracja Magnifica oraz Farmona Hotel Business & SPA położone są na terenie pięknego parku, którego ogród jest do dyspozycji gości. Kuszą eleganckie wnętrza restauracji z widokiem na parkową zieleń, nowoczesnym dwustronnym kominkiem oraz wodą, niespiesznie spływającą po kamiennych kolumnach stanowią wymarzoną oprawę dla rodzinnych uroczystości: jubileuszów, chrzcin, urodzin, komunii czy ceremonii ślubnych i zaręczynowych. Do dyspozycji jest także oddzielna, przestronną sala z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, letni taras w cieniu dębu lub leśną chatę grillowa, z własnym oświetleniem i ogrzewaniem. W starym parku, między urokliwymi alejkami w feerii kolorów i zapachów kwitnących kwiatów, przy chłodzie fontanny stworzono idealną przestrzeń: pełną uroku, tchnącą dostojeństwem i spokojem. Nie zapomniano także o najmniejszych gościach, zapewniając przewijak lub miejsce do przewijania i karmienia oraz dziecięce krzesełka.

Wiele restauracji oferuje menu dla dzieciFreepik

Gabinet BINGLO Fizjoterapia Dzieci Barbara Inglot-Dzikowicz w Krakowie specjalizuje się w fizjoterapii i integracji sensorycznej, dostosowanych do potrzeb najmłodszych. Troskliwie i z empatią zadbają o zdrowie i dobre samopoczucie Waszych pociech. Doświadczony zespół terapeutów oferuje wsparcie rozwoju, profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną w formie konsultacji, zajęć indywidualnych i zajęć grupowych. W gabinetach na Grzegórzkach i w Nowej Hucie znajdziecie kompleksową opiekę, zapewniając wsparcie rozwojowe i terapeutyczne dla dzieci w różnym wieku. Tu pracuje się w przyjaznym i bezpiecznym środowisku, stawiając na empatię i zrozumienie.

Witajcie w wyjątkowym przedszkolu językowo artystycznym w Krakowie! W Przedszkolu Prywatnym nr 9. Ognisku Językowo-Artystycznym z powodzeniem stworzono przestrzeń, gdzie maluchy odkrywają fascynujący świat - poprzez języki i sztukę. Doświadczony zespół kształtuje kreatywność i rozwija zdolności językowe najmłodszych, łącząc naukę z radością odkrywania świata. Tutaj dzieci rozwijają się poprzez muzykę, sztukę plastyczną czy codzienny język angielski. Dzięki innowacyjnym programom edukacyjnym, maluchy zdobywają umiejętności w kameralnych grupach i rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do Przedszkola Prywatnego Nr 9 Ognisko Językowo-Artystyczne Danuta Polańska!

W Gabinecie Logopedycznym Melodia Mowy w Krakowie dbają o rozwój mowy i komunikacji najmłodszych. Doświadczeni logopedzi z pasją i troską wspierają dzieci w pokonywaniu trudności językowych. Dzięki indywidualnym podejściu do potrzeb każdego malucha, pomagają w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, eliminowaniu wad wymowy oraz budowaniu pewności siebie. Jest to kompleksowa opieka logopedyczna dla dzieci, w bezpiecznej atmosferze i przyjaznym środowisku, gdzie każde dziecko czuje się jak w domu.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto