Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Letnie Tanie Kinobranie - "Na krawędzi otchłani"

MP
8. wakacyjny festiwal filmowy - Letnie Tanie Kinobranie
8. wakacyjny festiwal filmowy - Letnie Tanie Kinobranie mat. prasowe
Dobiega końca 8. wakacyjny festiwal filmowy - Letnie Tanie Kinobranie w Kinie Pod Baranami. W programie ostatniego tygodnia imprezy znalazło się 17 filmów, których bohaterowie toczą niełatwą walkę ze złem i przeciwnościami losu. Bilety na wszystkie filmy - tylko 7 zł.

Bohaterowie filmów ostatniego tygodnia Kinobrania to ludzie, którzy znaleźli się w potrzasku

Zmuszeni są mierzyć się z niszczycielską siłą żywiołu (Metro), walczyć o odebraną im wolność (Zniewolony. 12 Years a Slave), a także o marzenia w świecie pełnym przemocy (Heli). Emocjonujący thriller psychologiczny (Labirynt) pokaże, do czego zdoła posunąć się zrozpaczony ojciec, by ochronić swoją rodzinę, a stylizowany na dokument, poruszający film Senada, opowie o kilku dniach z życia pewnej romskiej rodziny na bośniackiej prowincji.

W dramacie Lekcje harmonii poznamy szkolną społeczność, która stanowi odbicie brutalnych stosunków społecznych we współczesnym Kazachstanie. Wraz z bohaterami thrillera noir - W cieniu, przeniesiemy się do czeskiej Pragi lat 50., a w przyszłość spojrzymy za sprawą filmu Snowpiercer: Arka przyszłości, będącego ekranizacją kultowego francuskiego komiksu. Krew w żyłach zmrozi film Anioł śmierci, w którym spokojne życie norweskiej rodziny zakłóca pojawienie się okrutnego niemieckiego zbrodniarza wojennego. Dużej dawki czarnego humoru dostarczy opowiadający o zemście izraelski thriller Duże złe wilki, który Quentin Tarantino nazwał jednym z najlepszych.

Poznamy emocjonujące losy brytyjskiego oficera, pojmanego przez Japończyków podczas II wojny światowej (Droga do zapomnienia) oraz wyruszymy w podróż w głąb dzikich, zabłoconych peryferii współczesnej Ameryki (Do szpiku kości). Zobaczymy inspirowany tradycyjną pekińską operą, chińskim malarstwem i sztukami walki Kinga Hu, filmowy portret współczesnej chińskiej cywilizacji (Dotyk grzechu).

Ostatni tydzień Kinobrania to także kontrowersyjna Mechaniczna pomarańcza Stanleya Kubricka, z doskonale potęgującą nastrój muzyką klasyczną oraz film Pieta (Złoty Lew na festiwalu w Wenecji), w którym Kim Ki - Duk przekonuje, że matczyne ciepło potrafi ogrzać nawet najbardziej zlodowaciałe serce.

W repertuarze znalazły się również dwa filmy bezkompromisowego polskiego reżysera, Wojtka Smarzowskiego, którego twórczość przyciąga do kin rekordowe liczby widzów. Drogówka to trzymający w napięciu kryminał, przenikający w zamknięty świat policji, a Pod Mocnym Aniołem - to oparta na powieści Jerzego Pilcha, wstrząsająca opowieść o nałogu alkoholowym.

Letnie Tanie Kinobranie: dwa pokazy na tarasie Pałacu pod Baranami

Podczas pierwszego z nich, w piątek, 22 sierpnia (godz. 21.30) pokazany zostanie ekscentryczny film Jima Jarmuscha, Truposz z Johnny Depp’em w roli głównej. W czwartek, 28 sierpnia, również pod gołym niebem (godz. 21.30), uroczyste zakończenie Festiwalu - niezapomniane, magiczne Cinema Paradiso Giuseppe Tornatore - film, który jest wyznaniem miłości dla kina.

Bilety w cenie 7 złotych dostępne bezpośrednio przed projekcjami na tarasie.
Harmonogram projekcji dostępny na stronie www.kinopodbaranami.pl

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto