Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków zalany plakatami i billboardami wyborczymi [ZDJĘCIA]

Pog
Wybory parlamentarne 2019. Kampania wyborcza w Krakowie i wszechobecne plakaty
Wybory parlamentarne 2019. Kampania wyborcza w Krakowie i wszechobecne plakaty Aneta Żurek
To jest ten czas. Czas przed każdymi wyborami, kiedy kandydaci przypominają o swoim istnieniu. W ich mniemaniu najważniejsze jest, żeby wyborca znał ich twarz i numerek na liście wyborczej. Kraków po raz kolejny został "zalany" wszelakimi plakatami i billboardami wyborczymi z podobiznami kandydatów. Jak zwykle, cierpi na tym krajobraz i przestrzeń publiczna.

WIDEO: Krótki wywiad

W Krakowie podczas kampanii wyborczej dominują wielkie billboardy, w tym także na budynkach. Do tego wszechobecne plakaty i banery na płotach, ogrodzeniach, itp. Specjalne punkty, wskazane przez miasto do agitacji wyborczej, są już w całości obklejone. "Nowością" są zawieszane na nich banery, pod tablicami, pomiędzy nogami takiej konstrukcji.

Dochodzi już do pierwszych aktów wandalizmu. Plakaty przeciwników wyborczych są zrywane, a na ich miejsce ląduje konkurencja. Zniszczonym billboardem w Liszkach "pochwalił się" Józef Lassota (KO), który zaapelował do wszystkich kandydatów startujących w wyborach do Sejmu i Senatu o wzajemny szacunek dla pracy swoich sztabów wyborczych.

Władze Krakowa przypominają z kolei o wymogach dotyczących wieszania reklam wyborczych. Nie udało się wprowadzić zakazu wieszania dykt wyborczych na słupach i latarniach przydrożnych (uchwały za każdym razem uchylał wojewoda Piotr Ćwik, notabene kandydujący do Sejmu z listy PiS), więc urzędnicy korzystają z dostępnych narzędzi.

Wymogi dotyczące umieszczenia materiałów wyborczych na słupach oświetlania ulicznego:

  • określony wymiar materiału - 1,25 x 0,8 m - a więc 1 m2 (nie może być mniejszy ani większy),
  • wysokość montażu - 3,5 m nad ziemią,
  • rodzaj materiału – materiał powinien być umieszczony na trwałym, odpornym na warunki atmosferyczne podkładzie w sposób uniemożliwiający odklejenie się materiału pod wpływem deszczu i wiatru,
  • lokalizacja montażu materiału - wskazanie konkretnej lokalizacji wraz z podaniem nazwy ulicy i numeru słupa oświetleniowego.

Wszystkie przedłożone lokalizacje nośników przez komitety przed zatwierdzeniem będą oceniane pod względem bezpieczeństwa, a jego zawieszenie możliwe będzie wyłącznie po pisemnym potwierdzeniu inspektorów ZDMK. Poza nośnikami na słupach oświetleniowych dopuszczone będzie ustawianie konstrukcji typu Cube, kostek reklamowych na podstawie kwadratu lub trójkąta oraz innych nośników (tablice umieszczane na gruncie) tylko i wyłącznie pod warunkiem uzyskania akceptacji dla danej lokalizacji.

Wszelkie materiały wyborcze umieszczane na barierkach drogowych, barierkach mostów, ekranach akustycznych, w odległości mniejszej niż 15 m od wiaty przystankowej oraz na ogrodzeniach torowisk będą uznawane za nielegalne i nie uzyskają akceptacji na montaż.

Na kogo głosować?

Dowiedz się więcej

Czy weźmiesz udział w najbliższych wyborach parlamentarnych?

  1. 90.88%
  2. 5.23%
  3. 3.89%

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków zalany plakatami i billboardami wyborczymi [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto