Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków. Klasztorną w tym roku jednak nie pojedziemy. Betonowanie przystanków przeciągnie się do stycznia [ZDJĘCIA]

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Mimo starań drogowców, aby kierowcy mogli jeszcze przed świętami przejechać wyremontowaną ul. Klasztorną, na jazdę po tej drodze trzeba będzie poczekać do początku przyszłego roku. - Okazało się, że jednego z ostatnich etapów prac, czyli betonowania przystanków autobusowych, nie da się wykonać w szybkim terminie. Przy obecnej temperaturze prace potrwają dłużej i mam nadzieję, że w styczniu będziemy mogli otworzyć ulicę dla kierowców - mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich. Zobaczcie, jak wygląda obecny stan wyremontowanej ulicy.

FLESZ - Zmiany w kodeksie drogowym

od 16 lat

W ramach zadania wymienione zostały sieci podziemne, pojawiła się kanalizacja sanitarna oraz deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym, odnowiona jest nawierzchnia jezdni i chodniki, przebudowane zostały przystanki autobusowe. Tam, gdzie jest to konieczne, zostały przebudowane i ustawione ekrany akustyczne. Przewidziana została też budowa kanalizacji sanitarnej od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami.

Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekały się odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawiła się także na prawie 300 metrach lokalnych dróg.

Aktualnie ulica wyłączona jest z tzw. ruchu tranzytowego (wyznaczony jest objazd ulicami Podbipięty, Giedroycia, Ptaszyckiego i Jana Pawła II). Klasztorną poruszać mogą się jednak wciąż autobusy komunikacji miejskiej oraz okoliczni mieszkańcy, klienci punktów usługowych i sklepów, pracownicy firm.

Przy ul. Klasztornej w Krakowie powstaje też zbiornik retencyjny, w którym gromadzona będzie deszczówka z tej i okolicznych ulic. Budowa zbiornika potrwa jednak dłużej niż remont sąsiadującej z nim ulicy.

Rozbudowa ul. Klasztornej będzie kosztować łącznie ok. 25 mln zł. Wykonawcą jest firma INSTBUD. Remont, według planu, ma się zakończyć w kwietniu 2022 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Klasztorną w tym roku jednak nie pojedziemy. Betonowanie przystanków przeciągnie się do stycznia [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto