Już z górki

No
WAWEL Kraków - AZS II Częstochowa 3:1 (22, 14, -14, 22). WAWEL: Kubica, Ptak, Szopa, Węgler, Skrzypiński, Fornal - Ratajczak (l), Pirtrzyk, Gomółka. AZS II: Skrok, Pić, Woźniak, Gościniak, Engel, Kordysz - Kryś (l), ...

AZS II: Skrok, Pić, Woźniak, Gościniak, Engel, Kordysz - Kryś (l), Guindo, Tlałka.

Widzów 50. Stan play off 2:0.

Wojskowi wygrali drugie spotkanie w pierwszej rundzie play off z rezerwami częstochowskiego AZS. Brakuje im więc jeszcze tylko jednego zwycięstwa do zapewnienia sobie II-ligowego bytu na przyszły sezon. Na wczorajszy mecz goście ściągnęli Marcina Krysia, mistrza świata juniorów i podstawowego libero pierwszego zespołu AZS Pamapolu. To wzmocnienie wiele nie pomogło, gdyż gwiazda specjalnie się nie przykładała do swoich obowiązków.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 13:13. Wtedy Węgler posłał dwa asy serwisowe, a pozostałe trzy punkty jego koledzy zdobyli blokiem. Zrobiło się 18:13, ale to nie był jeszcze koniec emocji w tym secie. Po zablokowaniu Ptaka i Węglera goście zbliżyli się na 20:19, ale wtedy sami zaczęli popełniać błędy w ataku. Drugą partię rozpoczął w szóstce Pietrzyk, który zastąpił Ptaka. Goście prowadzili jeszcze 6:7, ale za moment wojskowi objęli prowadzenie 13:9, 17:11. Akademicy prezentowali bowiem siatkówkę bardzo prostą, atakując głównie z lewego skrzydła. Dziwne to, ale ich środkowi nie potrafią atakować z krótkiej i pożytek z nich był tylko w bloku. Po tej deklasacji wydawało się, że mecz szybko zbliża się ku końcowi.

Niestety następny set zaczął się od serii skutecznych akcji AZS blokiem - 0:4, 1:6. Wojskowych dobił Pić, który zagrywkami z wyskoku zmienił rezultat z 10:13 na 10:18. W czwartym secie juniorzy z Częstochowy dotrzymywali kroku gospodarzom do stanu 15:15. Później mieli kolejny przestój w ataku, który kosztował ich stratę kilku punktów. Już jej nie byli w stanie odrobić. Kolejny mecz rozegrany zostanie w sobotę w Częstochowie.

Tak więc to rezerwy AZS będą najprawdopodobniej kolejnym przeciwnikiem Wandy Intro Dajwór Kraków, która przegrała gładko dwa mecze w Lublinie z Cukrownikiem. Trudno zatem przypuszczać, aby była w stanie odrobić takie straty.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?