Juvenia pokonała Bemowo AZS Warszawa

rugby
rugby
W meczu ostatniej kolejki Ekstraligi rugby Juvenia Kraków po zaciętej walce pokonała Bemowo AZS AWF Warszawa 31:25 (14:12) i odzyskała tym samym szóstą pozycję, która daje jej prawo organizacji pierwszego meczu fazy play out.

W Krakowie mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, gdyż po kilkudniowych opadach, przy jednej z linii bocznych boiskach stała sporych rozmiarów kałuża wody i sędziowie zadecydowali, że gospodarze muszą zwężyć boisko o pięć metrów.

Zaraz po pierwszym gwizdku mocno zaatakowali goście, którzy widząc swoją przewagę w maulach, przepychali Juvenię nieraz po kilkanaście metrów. Wynik otworzyło jednak świetne przyłożenie Marcina Sokołowskiego, który wykończył dwójkową akcję Stawiarskiego i Jarosza.

Goście odpowiedzieli błyskawicznie, piątką Mateusz Jamroza po maulu autowym. Kilka minut później, po indywidualnej akcji Psuja i podwyższeniu Łukasza Nowosza, goście objęli nawet prowadzenie 12:7. Ostatnie słowo w tej połowie znów należało do Marcina Sokołowskiego, który szarpnął prawym skrzydłem, po raz drugi meldując się na polu punktowym rywala. Tomcik podwyższył i do przerwy Smoki prowadziły 14:12.

W drugiej połowie Nowosz szybko wykorzystał karnego, dając Akademikom jeden punkt przewagi. Prowadzenie pomógł gospodarzom odzyskać Paweł Piwnicki, który rozegrał szybki karny na pięć metrów od pola punktowego i z pomocą kolegów dotarł do linii. Niemal bezbłędny tego dnia Tomcik podwyższył, a chwilę później dorzucił trzy punkty z podstawki. Przyłożenie na wagę punktu bonusowego i zwycięstwa zdobył dla Smoków Tomasz Świadek, który wykończył bardzo dobrą akcję kontynuacyjną swoich kolegów tuż przy słupach.

Tomcik zamknął zdobycz punktową Juvenii podwyższeniem. Zryw gości w ostatnich trzech minutach okazał się już zbyt późny. Co prawda na pole punktowe przebił się Tomasz Jędral, a Nowosz podwyższył, ale to był już koniec spotkania, które zakończyło się zwycięstwem Juvenii 31:25.

Dzięki tej wygranej krakowianie w przyszłą sobotę, prawdopodobnie o godzinie 16:00 zagrają na własnym boisku z Ogniwem Sopot o utrzymanie w gronie najlepszych. Ten sam cel przyświeca w tej chwili drużynie Bemowa-AZS AWF, która straciła szansę na medal i 12 czerwca spotka się w Warszawie z ostatnią w tabeli Posnanią.

Wydarzy się: Kino | Koncerty | Teatr | Sport | Wystawy | Imprezy | Kabaret | Festiwal