Jewhen Konoplanka zagrał przeciwko Anglii na Wembley

Jewhen Konoplanka zagrał na Wembley
Jewhen Konoplanka zagrał na Wembley Andrzej Banaś
Jewhen Konoplanka zaliczył swój 87. występ w reprezentacji Ukrainy. Piłkarz Cracovii miał okazję wystąpić na Wembley w przegranym przez Ukrainę meczu z Anglią 0:2 w ramach piłkarskich eliminacji Euro 2024.

Gracz Cracovii wystąpił w reprezentacyjnej koszulce po 2,5-letniej przerwie. jego występ miał znaczenie symboliczne znaczenie. 33-letni pomocnik wszedł na boisko w 90 minucie, zmieniając Tarasa Stepanenkę. W ciągu trzech minut, zawodnik "Pasów" zdołał wybić piłkę na rzut rożny i dał się sfaulować blisko własnego pola karnego.

Ukraina wyraźnie ustępowała gospodarzom, przezgrywajac 0;2 po golach Hary'ego Kane'a w 37 i Bukayo Saki w 40 min. Konoplanka może spokojnie wrócić do Cracovii i przygotowywać się do meczu z Widzewem Łódź (2 kwietnia o godz. 15) ponieważ kolejny mecz Ukraina zagra dopiero 16 czerwca, mierząc się z Macedonią Północna na wyjeździe.

Przypomnijmy, że Konoplanaka ma bogatą karierę reprezentacyjną. Zagrał w kadrze w 87bspotkaniach, w których zdobył 21 goli. W Cracovii występuje od ponad roku, a w czerwcu kończy mu się kontrakt z klubem z ul. Kałuży. Jeszcze nie jest znana jego przyszłość. Na razie klub nie informował o przedłużeniu umowy z Ukraińcem.