Krzysztof Kawa
W meczu z ŁKS w akcji hiszpański skrzydłowy Wieczystej Daniel Sandoval (nr 10)
W meczu z ŁKS w akcji hiszpański skrzydłowy Wieczystej Daniel Sandoval (nr 10) ŁKS/Twitter
W pierwszym sparingu rozegranym w okresie przygotowawczym przed startem w II lidze Wieczysta wygrała w Łodzi ze spadkowiczem z ekstraklasy ŁKS 2:1. Pochodzący z Sewilli 27-letni napastnik Rafael Gonzalez Chuma zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach krakowskiego klubu.

Michał Pazdan dwa dni przed meczem przedłużył kontrakt z Wieczystą o kolejny rok i to on był najlepszym graczem na boisku akademii ŁKS. Przed przerwą gospodarze tylko raz zaskoczyli zespół Sławomira Peszki celnym strzałem, którym głową po rzucie rożnym popisał się Mateusz Wysokiński.

ŁKS, którego pierwszy po spadku z ekstraklasy, planowany na 21 lipca mecz z Wisłą Kraków został przełożony, prezentował się słabo. Nieco lepiej Wieczysta, lecz w jej wykonaniu też było mało składnych akcji. Rzuty rożne, strzał z woleja Christopha Knasmuellnera - to wszystko, co można było wynotować z pierwszej połowy.

W wyjściowym składzie pojawili się nowo pozyskani: wypożyczony z Lechii 18-letni prawy obrońca Bartosz Brzęk, 26-letni hiszpański skrzydłowy Daniel Sandoval i 25-letni napastnik Michał Feliks. Zagrali solidnie, żaden się nie wyróżnił.

Po przerwie na boisko wyszła zupełnie inna jedenastka Wieczystej, a w niej kilka kolejnych nowych twarzy: Michał Koj, Lisandro Semedo i Chuma oraz testowany na prawej obronie 19-letni Nikodem Kitowski z rezerw Rakowa Częstochowa. W bramce stanął Antoni Mikułko, który występował już przy Chałupnika wiosną tego roku, a w czerwcu związał się z krakowskim klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

Wieczysta udokumentowała swoją przewagę golem na początku drugiej części spotkania, gdy na bramkę łodzian popędził Karol Danielak i strzelił w dalszy róg zza pola karnego. To piłkarz, który przyszedł do Krakowa zimą tego roku z innej łódzkiej drużyny - Widzewa.

Na kwadrans przed końcem sparingu wyrównał strzałem głową Levent Gulen wykorzystując bardzo dokładne dośrodkowanie Mateusza Wysokińskiego. Krakowianie wrócili na prowadzenie po składnej akcji w środku pola, prostopadłym podaniu i strzale pozyskanego z Meridy Chumy, zresztą bardzo przypominającym wcześniejsze uderzenie Danielaka.

W następnym sparingu, zaplanowanym na sobotę 6 lipca, krakowianie zmierzą się u siebie z Siarką Tarnobrzeg (godz. 12:00), a dwa dni później wyjadą na zgrupowanie do Arłamowa, które potrwa do 13 lipca.

ŁKS - Wieczysta 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Danielak 55, 1:1 Gulen 75, 1:2 Chuma 81.
Wieczysta, I połowa: Mielcarz - Brzęk, Mikołajewski, Pazdan, Pietrzak - Torres, Góralski, Trąbka, Knasmuellner, Sandoval – Feliks. II połowa: Mikułko - Kitowski, Kasolik, Koj, Kiedrowicz - Danielak, Pakulski, Fidziukiewicz (78 Bargiel), Swędrowski, Semedo – Chuma.
ŁKS: Bomba (64 Kołba) - Dankowski (64 Wszołek), Gulen, Kupczak, Louveau, Głowacki (64 Zając) - Sitek (64 Młynarczyk), Pirulo (64 Iwańczyk), Wysokiński, Młynarczyk (46 Balić) - Arasa (64 Siwek).
Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź). Żółte kartki: Louveau, Iwańczyk - Swędrowski, Kiedrowicz.