Garbarnia Kraków - Czarni Połaniec

Wiele kontrowersji wzbudziło sędziowanie w jesiennym meczu w Połańcu. Arbiter nie uznał gola zdobytego przez Brązowych, bo dopatrzył się faulu na bramkarzu Czarnych.

Jeśli jednak ktoś miał kontakt w tamtej sytuacji z golkiperem gospodarzy, to tylko jego kolega z drużyny. Nieuznanie prawidłowego trafienia Garbarni tuż przed gwizdkiem kończącym I połowę, pozbawiło Młode Lwy komfortu zejścia do szatni z wynikiem 1:0.

Po przerwie przy stanie 1:0 dla Czarnych, sędzia Górczyński z Ostrowca podyktował rzut karny za czysty wślizg Marcina Pluty i wyrzucił naszego kapitana z boiska.
Oczywiście ludzką rzeczą jest się pomylić i arbiter, jak każdy człowiek, ma prawo do słabszego dnia. Ale jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w zeszłym sezonie w meczu Glinik Gorlice - Garbarnia Kraków (0:0) ten sam sędzia również nie uznał nam prawidłowo zdobytego gola i wyrzucił z boiska Darka Kuźmę - można mieć poważne wątpliwości, czy te bliźniaczo podobne scenariusze to jedynie przypadek.

Środowy mecz to dla naszych piłkarzy okazja na na zmniejszenie dystansu do pierwszego w tabeli Hutnika, który zmierzy się w tej kolejce z zawsze groźnym Beskidem Andrychów. Jeśli zaś chodzi o drugą w tabeli Puszczę, to zagra ona u siebie z outsiderem tabeli Hetmanem Włoszczowa. Ale w sobotę zagra w Myślenicach z Dalinem. Brązowi w ostatnim meczu właśnie z myślenickim rywalem pokazali niezwykłą determinację i charakter, do końca walcząc o zwycięstwo - i skutecznie.

Mamy nadzieję na wygraną także w potyczce z Czarnymi i liczne przybycie publiczności na Rydlówkę.

W czerwcu w Krakowie: Krakowski Festiwal Filmowy | Selector Festival | Art Boom Festival | Noc Teatrów | Wianki 2010 | Festiwal Kultury Żydowskiej