Drugie zwycięstwo Cracovii w finale play off

ANDRZEJ RZYCKI
GKS TYCHY - COMARCH-CRACOVIA 6- 7 (3:3, 2:1,1:2, 0:0, karne 2:3) Bramki: 1:0 Gonera 1, 2:0 Parzyszek (Ślusarczyk, Gonera) 8, 2:1 Laszkiewicz (Słaboń) 9, 3:1 Parzyszek 13, 3:2 Witowski Marcińczak) 15, 3:3 Horny (Słaboń) ...

GKS TYCHY - COMARCH-CRACOVIA 6- 7
(3:3, 2:1,1:2, 0:0, karne 2:3) Bramki: 1:0 Gonera 1, 2:0 Parzyszek (Ślusarczyk, Gonera) 8, 2:1 Laszkiewicz (Słaboń) 9, 3:1 Parzyszek 13, 3:2 Witowski Marcińczak) 15, 3:3 Horny (Słaboń) 17, 4:3 Belica (Bagiński) 32, 5:3 Belica (Justka) 35, 5:4 Potočny (Laszkiewicz) 40, 5:5 Voznik (M. Piotrowski) 43, 6:5 Ślusarczyk (Bober) 44, 6:6 M. Piotrowski (B. Piotrowski) 46. Rzuty karne: Ślusarczyk, Bagiński - Laszkiewicz, Horny, Chabior. Sędziował W. Matuszak z Bydgoszczy. Kary: 14 i 22 min (w tym 10 za niesportowe zachowanie dla Sarnika). Widzów 3000. Stan rywalizacji 2:0 dla Cracovii.

W pierwszej tercji "Pasy" pokazały charakter, dwukrotnie niwelując 2-bramkową przewagę gospodarzy. Gorzej dla gości zacząć się nie mogło. W 24 sek uderzenie z niebieskiej Gonery zaskoczyło Radziszewskiego, który tego gola może zapisać na swoje konto. Krakowianie nie mogli się odnaleźć. W 7 min po strzale Bacula krążek zatrzymał się na słup ku, ale minutę później było już 2:0. Ślusarczyk obsłużył samotnie stojącego przed bramką Parzyszka, a wychowanek Naprzodu położył "Radzika" i posłał krążek pod poprzeczkę. 56 sek później jest wreszcie odpowiedź Craocovii. Sobeckiego uderzeniem przy słupku pokonuje Laszkiewicz. Później krakowianie przeżywają ciężkie chwile, gdy na ławce kar odpoczywa Scibran. Osłabienie udaje się przetrzymać, jednak w 13 min Parzyszek po raz drugi trafia do siatki. Znowu nie bez winy jest Radziszewski (krążek wyślizgnął się z raka i wpadł do bramki). Rudolf Rohaček prosi o czas. Cracovia się nie poddaje. 27 sekund przed końcem kary Cychowskiego Witowski z najbliższej odległości nie marnuje okazji. Do remisu doprowadza Horny, który przejmuje krążek odbity przez bramkarza i kieruje go do pustej bramki. Po emocjach w pierwszej tercji tempo gry nie spada. Druga tercja mogła zacząć się dobrzegdyby Laszkiewicz dokładniej dograł Hornemu w sytuacji 2 na 1. Później groźnie wyglądającej kontuzji doznał Scibran (kolano). Czwartego gola dla Tych poprzedziła okazja Laszkiewicza, a Sobecki tylko w sobie znany sposób obronił uderzenie. Dwa gole Belicy sprawiły, że mistrzowie Polski ponownie odskoczyli na odległość dwóch trafień. W 37 min Laszkiewiczowi zabrakło centymetrów, aby zmieścić krążek w siatce. Na 41 sek przed końcem drugiej tercji pada czwarty gol dla Cracovii (na karze Justka). W ostatniej odsłonie emocje sięgają zenitu, a bramki sypią się dalej. Wyrównuje Voznik, a na gola Ślusarczyka znowu jest odpowiedź. M. Piotrowski sprytnie zamarkował strzał i wjechał z krążkiem do bramki. Potrzebna jest dogrywka i później rzuty karne. Kiedy Radziszewski broni strzał Bagińskiego, w obozie "Pasów" wybucha prawdziwa euforia.