Druga kwarta

WISŁA ŚNIEŻKA Kraków - TURÓW Zgorzelec 70:72 (17:14, 8:21, 24:21, 21:16). Punkty: dla WISŁY: Rutkowski 18, Kuzian 17, Rener 11, Radwan 9, Kujawa 5, Sulowski 5, Kunc 3, Maciejewski 2.

WISŁA ŚNIEŻKA Kraków - TURÓW Zgorzelec 70:72 (17:14, 8:21, 24:21, 21:16). Punkty: dla WISŁY: Rutkowski 18, Kuzian 17, Rener 11, Radwan 9, Kujawa 5, Sulowski 5, Kunc 3, Maciejewski 2.; dla TUROWA: Mordzak 23, Nowak 15, Lewandowski 12, Czerniak 9, Zabłocki 7, Samiec 6. Sędziowali: A. Krasuski z Katowic oraz G. Czajka ze Stalowej Woli. Widzów: 400.

Wisła nie musiała przegrać wczoraj tego meczu. O tym że do tego doszło zadecydowała fatalna w wykonaniu krakowian druga kwarta. Zagubili się w niej całkowicie, nie potrafili wiele zdziałać w ataku, a i w obronie pozwalali rywalowi na bardzo wiele. A przecież zaczęło się obiecująco. W pierwszych 10 minutach Wisła grała twardo w defensywie i skutecznie w ataku. Stąd prowadzenie 7:2 na początku spotkania. Później gospodarze cały czas mieli kilku punktową przewagę. W 9 minucie po ,trójce" Radwana było 17:10. Jeszcze początek drugiej kwarty nie zapowiadał tego co miało się wkrótce wydarzyć. Wisła prowadziła ale wtedy trener Bogusław Zając posadził na ławce Renera wpuszczając Kunca, który nie radził sobie za dobrze. Doświadczeni zawodnicy Turowa wykorzystali to momentalnie odskakując na 10 punktów. W trzeciej i czwartej kwarcie Wiślacy próbowali odrabiać straty ale przychodziło im to z trudem. Brakowało pomysłu na rozegranie akcji a samymi rzutami z dystansu meczu wygrać się nie da. Zresztą gdy już krakowianie trafiali za trzy punkty, to rywal natychmiast odpowiadał tym samym. W samej końcówce udało się zniwelować nieco straty ale by myśleć o zwycięstwie zabrakło zimnej krwi.

Wyniki: SMS Warka - Alba Chorzów 67:82 (19:24, 17:26, 25:20, 6:12), Stal Stalowa Stalowa - AZS Koszalin 75:83 po dogrywce (12:23, 11:16, 18:10, 28:20, 6:14), Zastal Zielona Góra - AZS Lublin 82:70 (25:19, 19:20, 16:19, 22:12), Pogoń Ruda Śląska - SKS Starograd Gdański 100:94 po dogrywce (22:28, 25:21, 26:15, 11:20, 16:10), pauzowała Kotwica Kołobrzeg. Resovia została wycofana z rozgrywek.jej miejsce zajmie zwycięzca barażu SKK Szczecin - Masketem Kwidzyn.