Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cztery wieki ewolucji prawa oczami setki artystów

Sławomir Ostrowski
Sławomir Ostrowski
Od dziś w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie dostępna jest niecodzienna wystawa składająca się z 120 grafik i 10 starodruków autorstwa ponad stu artystów.

Wystawa prezentuje ewolucję prawa i obyczajów na przestrzeni czterech wieków. Oprócz dzieł takich mistrzów jak Albrecht Dürer, Peter Brueghel st., Wenzel Hollar, Peter Paul Rubens, Jaques Callot, William Hogarth czy Francesco Bartolozzi prezentowane są starodruki, w tym pierwsze polskojęzyczne wydanie "Młota na czarownice" i podręcznik inkwizycji oraz dyby i miecz katowski.

"Wina i kara" jest siódmą z cyklu wystaw graficznych organizowanych przez MCK przy współpracy z Biblioteką Naukową PAU i PAN w Krakowie.
Wystawa prowadzi widza od scen biblijnych po przez ówczesność do sądu ostatecznego.

Sceny takie jak publiczna sekcja zwłok zbrodniarza czy łamanie kołem mogą wydawać się szokujące przez swoją drastyczność, lecz w czasach które przedstawiają obrazy te należały do normalności.

Wybierając się na tę wystawę należny przygotować się na co najmniej dwu-trzy godzinne obcowanie ze sztuką, ponieważ ilość zaprezentowanych dzieł oraz ich różnorodność tematyczna powodują, że każda próba ograniczenia czasu poświęconego tej wystawie bedzie jedynie ze stratą dla widza.

Zobacz wypowiedź profesora Stanisława Grodziskiego współautora scenariusz wystawy "Wina i Kara"




od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto