Cios za cios przy Reymonta. Wisła - Ruch 3:2 [zdjęcia]

W zaciętym pojedynku krakowianie pokonali Ruch 3:2. Bramki dla ...
W zaciętym pojedynku krakowianie pokonali Ruch 3:2. Bramki dla ... Łukasz Żołądź
W zaciętym pojedynku krakowianie pokonali Ruch 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Biton, Kirm i Diaz

T-Mobile Ekstraklasa: Biton znów na wagę złota. Wisła - GKS 2:0 [zdjęcia z meczu]

Wisła bez pomysłu

Na początku groźniejszy był Ruch. Jankowski i Piech co chwilę nękali krakowską defensywę. Gospodarze mieli problem z kreowaniem bramkowych sytuacji. Na domiar złego już w pierwszej części trener Maaskant musiał dokonać dwóch zmian. Kontuzjowanych Małeckiego i Kirma zastąpili odpowiednio Iliew i Jirsak. Gra nadal była szarpana, a strzałów jak na lekarstwo, przez co przy Reymonta oglądaliśmy słabe spotkanie. Tuż przed przerwą Wisła dość nieoczekiwanie zdobyła bramkę. To staje się już niemal tradycją, że gdy krakowianom nie idzie, koelgów z druzyny ratuje Dudu Biton. Po wrzutce Jovanovicia Izraelczyk najpierw trafił w poprzeczkę, ale po jego dobitce piłka znalazła się w siatce.

Ruch odpowiedział

Co nie udało się napastnikom chorzowian w pierwszej części, powiodło się Lewczukowi na początku drugiej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca gości strzelił głową, doprowadzając do remisu. Po tym golu Ruch wyczuł swoją szansę. W 63 minucie lewą stroną szarżował Janoszka, ale jego podanie nie trafiło do żadnego z chorzowian. Wisła przebudziła się w 71 minucie. Po prostopadłym podaniu Sobolewskiego Kirm, który znalazł się w sytuacji sam na sam, minął Perdijića i skierował piłkę do pustej bramki.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

Kwadrans przed końcem meczu Wisła miała doskonałą okazję, by rozstrzygnąć losy meczu. Nunez dograł na prawą stronę do Kirma, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Minutę później...mieliśmy remis. Jankowski stanął oko w oko z Pareiką. Piłkarz gości uderzył po ziemi w długi róg, ponownie doprowadzając do remisu. Kibice "Niebieskich", którzy przyjechali wspierać swoich ulubieńców, nie cieszyli się zbyt długo. W 82 minucie dośrodkowanie Jirsaka trafiło na głowę Diaza, który z najbliższej odległości pokonał Perdijića. Ruch walczył do końca, ale podopieczni Fornalika nie zdołali po raz kolejny zaskoczyć przeciwnika.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2