Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa S7 Widoma - Kraków. Rozpoczęło się przerzucanie wiaduktu tramwajowego

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Dla kierowców Kraków z Północą Obwodnicą, która łączy się z S7, którą przez most dojechać można do autostrady A4 (planowana do rozbudowy do 3 pasów w każdą stronę) to może być zupełnie inna jakość. Do tego rozbudowana wyjazdówka na Warszawę - al. 29 Listopada oraz skończona w części Trasa Wolbromska.
Dla kierowców Kraków z Północą Obwodnicą, która łączy się z S7, którą przez most dojechać można do autostrady A4 (planowana do rozbudowy do 3 pasów w każdą stronę) to może być zupełnie inna jakość. Do tego rozbudowana wyjazdówka na Warszawę - al. 29 Listopada oraz skończona w części Trasa Wolbromska. GDDKiA
W części "miejskiej" bliżej Krakowa i w samym mieście zaawansowanie prac szacowane jest na 38 proc. W części biegnącej dalej na północ do Widomej - na 67 proc. Teraz prace skupiły się na łączeniu podpór estakady tramwajowej, bo linia biegnąca w rejonie ul. Kocmyrzowskiej zmieni swoje położenie z powodu budowy krakowskiego odcinka S7. Trwa instalacja ogromnych 20-tonowych belek, które łączą wcześniej postawione filary konstrukcji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała najświeższe zdjęcia z prowadzonych prac. Przypomnijmy, że od wakacji 2023 roku wyłączony jest ruch tramwajowy do Wzgórz Krzesławickich. W połowie roku, może wcześniej, tramwaj wróci na odcinek Wańkowicza - Łowińskiego, ale do Wzgórz Krzesławickich zapewne dopiero w przyszłym roku.

Droga ekspresowa S7 między Krakowem a granicą województwa świętokrzyskiego będzie pełniła funkcję obwodnicy dla miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki. Skomunikowana będzie z siecią innych dróg poprzez osiem węzłów: Książ, Miechów, Szczepanowice, Widoma, Łuczyce, Raciborowice, węzeł zespolony Kraków Mistrzejowice oraz węzeł zespolony Kraków Grębałów. Na węźle Mistrzejowice S7 połączy się z drogą ekspresową S52, która będzie stanowić Północną Obwodnicę Krakowa. Oddawanie do użytku S7 na północ od Krakowa będzie zapewne następować etapami w latach 2024-2025.

Zakres prac na S7 w rejonie Krakowa

  • – budowy drogi ekspresowej S7
  • – budowy dwupoziomowych węzłów drogowych: „Łuczyce”, „Raciborowice”, „Kraków Mistrzejowice” i „Kraków-Grębałów”
  • – budowa i przebudowa dróg poprzecznych krzyżujących się z drogą ekspresową S7
  • – budowa i przebudowa dróg dojazdowych dla usługi ruchu lokalnego
  • – budowa przejazdów awaryjnych
  • – budowa elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego takich jak bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i ogrodzenie drogi ekspresowej oraz elementów systemu zarządzania ruchem
  • – budowę i przebudowę przystanków transportu publicznego
  • – wykonania nasadzeń zieleni

Czas na tańsze budowanie? W styczniu taniały materiały budowlane

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto