Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

2 edycja Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego

Mickey Mousoleum
Mickey Mousoleum
15 października odbędzie się uroczysta inauguracja drugiej edycji Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Projekt Willi Decjusza kierowany jest przede wszystkim do osób pracujących i współpracujących z polskimi organizacjami pozarządowymi.

- Program Inauguracji obejmuje wykład norweskiej dziennikarki i kulturoznawczymi Birgit Hatlehol pt. "Inny/inna w kulturze” oraz debatę "Wielokulturowość - dylematy, paradoksy, pułapki" z udziałem m.in. prof. Magdaleny Środy - etyczki, publicystki i feministki, Jacka Milewskiego - pisarza i dyrektora zlikwidowanej szkoły romskiej w Suwałkach, prof. Erica Heinze - eksperta Media Diversity Institute z Londynu, Joanny Piotrowskiej - szefowej Feminoteki - mówi Natasza Dziwisz, rzecznik prasowy Willi Decjusza.

- Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego to kompleksowy program Stowarzyszenia Willa Decjusza skierowany do osób pracujących i współpracujących z polskimi organizacjami pozarządowymi. Akademia oferuje intensywne szkolenie trenerskie, a także prezentację nowoczesnych koncepcji i dobrych praktyk w zakresie przestrzegania praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji. W programie Akademii równoważnie traktowane jest poznanie efektywnych metod i narzędzi edukacyjnych, przyswojenie aktualnej wiedzy i wymiana praktycznych doświadczeń. Po intensywnym szkoleniu uczestnicy i uczestniczki, będą wyposażeni w kompetencje trenerskie i przygotowani merytorycznie do prowadzenia szkoleń antydyskryminacyjnych, genderowych i warsztatów kompetencji międzykulturowych w swoich społecznościach - wyjaśnia Dziwisz.

Osoby działające w organizacjach pozarządowych pracując z pasją i zaangażowaniem podejmują wiele inicjatyw edukacyjnych dla poprawy przestrzegania praw człowieka. W tej dziedzinie konieczne jest ciągłe podnoszenie własnych kompetencji, aktualizacja wiedzy i śledzenie najlepszych praktyk. Problematyka równości płci, mniejszości etnicznych i kulturowych, w tym imigrantów i uchodźców znana jest często powierzchownie i jednokierunkowo. Często dużej wiedzy akademickiej czy formalnej nie towarzyszy świadomość jej realnego znaczenia i możliwości zastosowania w praktyce. Praca intuicyjna, bez rzeczywistej znajomości potrzeb, problemów, bez osobistej wrażliwości i wiedzy kulturowej może przynieść więcej szkody niż pożytku. Chcąc osiągać rzeczywiste efekty w obszarze zmiany postaw, osoby prowadzące antydyskryminacyjne przedsięwzięcia edukacyjne powinny znać metody oraz techniki szkolenia i pracy z grupą.


Zobacz także:






od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto