Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wkrótce otwarcie kładki Bernatka

Redakcja
Od czwartku, 30 września, piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z kładki łączącej Kazimierz z Podgórzem. Na oficjalnym otwarciu wystąpią dwa zespoły jazzowe, a uroczystość zakończy pokaz pirotechniczny i poczęstunek.

Kładka ma 145 metrów długości (rozpiętość między przęsłami). Usprawni ona komunikację między terenami znajdującymi się po przeciwległych stronach Wisły. Ma też poprawić bezpieczeństwo osób, które do tej pory korzystały z mostu Piłsudskiego i Powstańców Śląskich.

Ze względu na duży ruch samochodowy, występuje tam wysokie ryzyko wypadków i kolizji z udziałem pieszych i rowerzystów. Na kładce rowerzyści i piesi będą mieli do dyspozycji oddzielne pasy. Nowa przeprawa została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażona jest w łagodne podjazdy i wjazd na kładkę prosto z chodnika. Warta ponad 38 mln zł (w części finansowana ze środków unijnych) konstrukcja zostanie uroczyście otwarta już 30 września (w czwartek).

Oficjalne otwarcie Kładki nastąpi ok. godz. 20.00 i poprzedzą je koncerty dwóch zespołów jazzowych (scena przy ul. Nadwiślańskiej) - Big Bandu Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego i Big Bandu Małopolskiego. Pierwszy rozpocznie występ o godz. 18.30 i zagra m.in. "Let it groove" Jimmiego Cifelli I "Gimme some lovin" Stevea Winwooda. Big Band Małopolski (godz. 19.15) wykona dziesięć utworów – w tym "Little brown jug", "The pink panther" i "Sussudio".

Uroczystemu otwarciu Kładki – którego ok. godz. 20 dokona przezydent  Jacek Majchrowski, będzie towarzyszyć pokaz pirotechniczny. Po kładce, na drugi brzeg Wisły, wraz z prezydentem Majchrowskim, przejdą zaproszeni goście z Podgórza i bębniarze, a na rowerach przejadą po niej Bonifratrzy z Kazimierza. Wystawa "Ojciec Leatus Bernatek i jego dzieło" (otwarcie godz. 20.15) pozwoli bliżej poznać postać patrona Kładki.

Po oficjalnej części (do godz. 22.00) będzie jeszcze można obejrzeć i posłuchać spektaklu muzycznego promującego debiutancką płytę "Ćma", jednego z najlepszych głosów młodego pokolenia, Jacka Stefanika. Muzyka na krążku nawiązuje do najlepszej tradycji brzmień rodem z Świetlickiego-Sojki-Maleńczuka (producentem i wydawcą płyty jest Teatr Nowy).

Udostępnij artykuł na Facebooku



Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne | Ekstraklasa: Wisła i Cracovia | Zdrowie i uroda | Filmowy Kraków | MoDO | Inwestycje
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto