Wisła z Bełchatowem

(FRAP)

W półfinale Pucharu Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków zagrają z Bełchatowem. Wczoraj podopieczni Oresta Lenczyka pokonali w Kielcach Koronę 3:1 (w pierwszym meczu też wygrali - 1:0). Wicemistrzowie Polski byli bezsprzecznie lepszą drużyną.

W drugiej połowie kontratakami rozrywali defensywę gospodarzy (zwłaszcza Dawid Nowak i Rafał Boguski), dzięki czemu widowisko nabrało rumieńców. Na trzy gole gości kielczanie odpowiedzieli jednym z rzutu karnego. Najładniejszą bramkę spotkania strzelił Tomasz Wróbel w 76 minucie, który w sytuacji sam na sam z Maciejem Mielcarzem efektownie przerzucił piłkę nad golkiperem. Pierwsze spotkanie Wisły z Bełchatowem zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 17 na stadionie przy Reymonta.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia