Wisła odpada z Ligi Europy. Bezmyślne zachowanie Nuneza

W rewanżu 1/16 Ligi Europy Wisła Kraków zremisowała ze ...
W rewanżu 1/16 Ligi Europy Wisła Kraków zremisowała ze ... Łukasz Żołądź
W rewanżu 1/16 Ligi Europy Wisła Kraków zremisowała ze Standardem Liege 0:0. Pod Wawelem padł wynik 1:1, w efekcie czego "Biała Gwiazda" żegna się z europejskimi pucharami.

Remis Wisły w meczu ze Standardem [zdjęcia]

Od początku w grze obu zespołów było sporo niedokładności. Kibice nie oglądali zbyt wielu sytuacji podbramkowych. W 34. minucie, po dobrze bitym rzucie wolnym, do piłki doszedł Cyriac, ale ten, który strzelił gola przy Reymonta, tym razem nie zdołał skierować futbolówki do siatki. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po wznowieniu gry obraz gry się nie zmienił. Melikson, Iliew, czy Genkow starali się oszukać belgijską defensywę, ale robili to nieskutecznie. Fani krakowian z nadzieją popatrzyli na arbitra, gdy ten ostatni upadł w szesnastce Standardu, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

Czerwony Gervasio

W głupi sposób drużynie Moskala znów przeszkodził Gervasio Nunez. W pierwszym meczu to po jego niedokładnym podaniu Michał Czekaj musiał ratować się faulem w polu karnym. Tym razem Argentyńczyk dwukrotnie bezmyślnie faulował i w 63. minucie obejrzał czerwony kartonik, osłabiając drużynę. Standard nie dążył za wszelką cenę do zdobycia gola, ale grający w przewadze gospodarze stworzyli sobie kilka szans. W 73. minucie fatalnie spudłował Bjarnason.

Kazimierz Moskal zareagoawł, wpuszczając na plac gry Dudu Bitona i Andraża Kirma. Groźniejszy okazał się Słoweniec, który po wrzutce Meliksona dopadł do piłki, po czym... skiksował. Podopieczni trenera Rigi nie dali sobie wydrzeć zwycięskiego remisu i to oni zagrają w 1/8 Ligi Europy

Standard Liege – Wisła Kraków 0:0

Pierwszy mecz 1:1. Awans: Standard

Standard Liege: Bolat – Ciman, Felipe, Gershon Pocognoli – Goreux (89’ Gakpe), Belhocine, Bjarnason, Buyens – Cyriac (90+3’ Opare), Tchite (85’ Batshuayi)

Wisła Kraków: Pareiko – Jovanović (76’ Biton), Jaliens, Chavez, Diaz – Nunez, Wilk (86’ Jirsak) – Iliev (66’ Kirm), Garguła, Melikson – Genkov

żółte kartki: Bjarnason, Goreux, Cyriac, Gakpe (Standard); Nunez, Wilk, Jaliens, Pareiko (Wisła)
czerwona kartka: Nunez (druga żółta)
Sędziował: Milorad Mažić (Serbia)