Wisła lepsza w derbach. Cracovia spada do I ligi

Wisła Kraków pokonała Cracovię 1:0. W efekcie piłkarze Tomasza ...
Wisła Kraków pokonała Cracovię 1:0. W efekcie piłkarze Tomasza ... Łukasz Żołądź
Wisła Kraków pokonała Cracovię 1:0. W efekcie piłkarze Tomasza Kafarskiego żegnają się z T-Mobile Ekstraklasą.

Jest nadzieja, że ARS zostanie!

Na początku to goście lepiej się prezentowali. Dogodną okazję miał Koen Van der Biezen, ale po strzale Holendra piłka minęła bramkę Wisły. "Biała Gwiazda" odpowiedziała w 29. minucie. Maor Melikson przymierzył z rzutu wolnego, nie dając Kaczmarkowi szans.

W drugiej części podopieczni Michała Probierza mogli podwyższyć, jednak mistrzowie Polski grali nieskutecznie. Słabo spisywał się Cwetan Genkow, który przynajmniej dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców. Cracovia skupiła się na... kolekcjonowaniu kartek. W 71. minucie czerwoną zobaczył Vladimir Boljević, zaś tuż przed końcem sędzia Małek wyrzucił Marcina Budzińskiego.

"Pasy" kończyły mecz w ósemkę, bowiem z powodu złego samopoczucia boisko opuścił Andraż Struna. Mimo przewagi liczebnej drużyna z ul. Reymonta nie podwyższyła prowadzenia, kontrolując równocześnie przebieg spotkania.

Wisła Kraków - Cracovia 1:0

1:0 - Melikson 29'

Wisła Kraków: Pareiko, Jirsak, Jaliens, Czekaj, Paljić, Nunez (Sobolewski 60'), Wilk, Iliew, Melikson (Garguła 89'), Kirm (Małecki 89'), Genkow

Cracovia: Kaczmarek, Żytko, Radomski, Nykiel (Steblecki 74'), Puzigaca (Szałachowski), Szeliga (Budziński 65'), Struna, Ntibazonkiza, Boljević, Suart, Van der Biezen

Żółte kartki: Nunez, Wilk, Czekaj (Wisła), Boljević, Nykiel, Szeliga, Van der Biezen, Żytko, Struna, Budziński, Ntibazonkiza

Czerwone kartki: Boljević, Budziński (Cracovia)