Wisła Kraków wygrała w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Hiszpanii

W ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Hiszpanii, Wisła Kraków pokonała rumuński FC Brasov 1:0 Jedynego, a zarazem zwycięskiego gola dla „Białej Gwiazdy” zdobył Patryk Małecki.

Trener Maciej Skorża postawił na dość rezerwowy skład. Szansę gry dostał m.in.: Łukasz Burliga, Piotr Ćwielong, oraz Konrad Gołoś.

Wisła mogła objąć prowadzenie już w 5 minucie spotkania, kiedy to po podaniu od Wojciecha Łobodzińskiego, piłki do siatki nie udało się skierować Patrykowi Małeckiemu.

Wisła Kraków rundę wiosenną zagra u siebie

Minimalną przewagę mieli zawodnicy rumuńskiego zespołu, jednak nie stwarzali oni większego zagrożenia pod bramką występującego w pierwszej połowie Mariusza Pawełka.

Pod koniec pierwszej odsłony idealnym podaniem do Patryka Małeckiego popisał się Rafał Boguski. Ten wykorzystał sytuacje sam na sam, celnym, pewnym strzałem dał Wiśle prowadzenie.

Druga odsłona nie przyniosła żadnej bramki, choć w końcówce spotkania zrobiło się gorąco. Piłkarze rumuńskiego zespołu domagali się podyktowania rzutu karnego, a Piotr Brożek w doliczonym czasie gry został ukarany czerwoną kartką.

Ostatni sparing na zgrupowaniu w Hiszpanii zakończył się skromnym zwycięstwem podopiecznych Macieja Skorży. Przypomnijmy, że poprzednie trzy mecze kontrolne kończyły się wynikiem remisowym.

Wisła Kraków - FC Brasov 1:0 (1:0)
1:0 Patryk Małecki 45'

Żółte kartki: Zieńczuk, Diaz
Czerwona kartka: Piotr Brożek

Wisła Kraków: Pawełek (46. Cebanu) – Baszczyński, Marcelo, Burliga (46. Cleber), Piotr Brożek - Łobodziński (80. Dawidowski), Gołoś (46. Singlar), Zieńczuk (72. Jirsak), Ćwielong (46. Diaz) - Małecki (46. Beto), Boguski (46. Niedzielan)

FC Brasov
I połowa: Kajcsa - Rui Duarte, Abrudan, Nae Constantin, Ezequias - Cristescu, Maldarasanu, Mateiu, Catalin Munteanu - Buga, Surdu

II połowa: Stelea - Voicu, B.Niculae, Oros, Cristi Ionescu - Roman, Paulo Adriano, Ilyes, Senin - Hadnagy, Sburlea

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?