Wisła Kraków ponownie remisuje

Wisła Kraków w drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Hiszpanii, zremisowała z mistrzem Szwajcarii FC Basel 1:1.

Początek spotkanie należał do podopiecznych Christiana Grossa, jednak Wisła skutecznie blokowała dostępu do własnej bramki. Niebezpiecznie zrobiło się w 6. minucie, kiedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się Abraham. Na szczęście akcja zakończyła się lotem futbolówki nad poprzeczką. Wisła dobrą akcję przeprowadziła w 17. minucie, kiedy pomocnik Wisły - Marek Zieńczuk próbował dogrywać w pole karne do Beto, jednak piłka nie dotarła do celu.

W 20. minucie prowadzenie objęli Szwajcarzy. Strzałem z dystansu Derdiyok zmusił bramkarza „Białej Gwiazdy” Cebanu do kapitulacji.

Chcesz żeby Rafał Boguski odpowiedział na Twoje pytanie? Wpisz je tutaj, na pewno skorzystamy z Twojej podpowiedzi! »

Druga odsłona, to druga bramka, tym razem dla podopiecznych Macieja Skorży. W 50. minucie po dobrym dośrodkowaniu Jirsaka z rzutu wolnego, celnie główkował Cleber i było 1:1.

Kolejne minuty to przewaga Wisły, ale więcej bramek już nikt nie zobaczył. Drugi sparing „Białej Gwiazdy” zakończył się wynikiem remisowym.

A już jutro kolejny sprawdzian. Tym razem wiślacy zmierzą się z Szachtarem Donieck. Początek spotkania o godz. 16:00.

Wisła Kraków - FC Basel 1:1 (0:1)
0:1 Eren Derdiyok 20 min
1:1 Cleber 50 min

Wisła: Cebanu (46. Ilizi) - Singlar, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek (46. Marcelo) - Łobodziński (74. Burliga), Jirsak (74. Mączyński), Diaz (64. Cantoro), Zieńczuk (84. Handerson) - Paweł Brożek (65. Dawidowski), Beto (46. Małecki)

Basel: Sommer - Zanni, Abraham (46. Ferati), Marque, Safari (71. Sahin) - Gelabert (71. Mustafi), Huggel; Rubio (71. Streller), Gjasula, Perovic (85. Unal) - Derdiyok (85. Almerares).