Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
Wisła II Kraków, lider małopolskiej IV ligi przegrała pierwszy mecz w sezonie. Sposób na drużynę Mariusza Jopa znalazł Beskid Andrychów, który w Myślenicach wbił drugiej drużynie „Białej Gwiazdy” aż pięć bramek.

Dla Wisły ten mecz rozpoczął się dobrze. W 19 min dobrym, prostopadłym podaniem wykazał się Wiktor Szywacz, dzięki czemu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dominik Sarga i kopnął między nogami Kacpra Zaremby.

Z tego prowadzenia wiślacy nie pocieszyli się długo, a wkrótce miało nadejść dziewięć minut, które wstrząsnęło liderem. Najpierw w polu karnym Karol Sałamaj sfaulował Jakuba Raszkę i sędzia podyktował rzut karny dla Beskidu. Pewnie z jedenastu metrów strzelił Dawid Nagi. Dwie minuty później z lewej strony dośrodkował Raszka, piłka przeleciała przez całe pole karne do Wiktora Kołodzieja, który strzałem z bliska dał prowadzenie Beskidowi. Mikołaj Biegański nawet nie interweniował przy tym uderzeniu. W 37 min bramkarz Wisły dał się natomiast zaskoczyć strzałem Raszki w tzw. krótki róg i goście prowadzili już 3:1.

W drugiej połowie wiślacy próbowali odrabiać straty, ale szło im to bardzo ciężko. Beskid też jednak się odgryzał, a w 67 min goście przeprowadzili już skuteczną kontrę. Prawym skrzydłem ruszył Wiktor Kołodziej, dograł na drugą stronę do Jakuba Raszki, a ten mocnym strzałem wykończył akcję i przyjezdni podwyższyli na 4:1. W 73 min mieliśmy już nokaut. Z lewej strony dośrodkował Raszka, a głową piątego gola dla Beskidu strzelił Patryk Koim, pieczętując tym samym wysokie zwycięstwo swojego zespołu.

Wisła II Kraków - Beskid Andrychów 1:5 (1:3)
Bramki: 1:0 Sarga 19, 1:1 Nagi 29 karny, 1:2 Kołodziej 31, 1:3 Raszka 37, 1:4 Raszka 67, 1:5 Koim 73.
Wisła II: Biegański - Baniowski, Złoch, Ramirez, Sałamaj - Kutwa, Zimon (58 Bartoń, 83 Madej) - Szywacz (74 Ćwik), Grau, Kuziemka (66 Tokarczyk) - Sarga.
Beskid: Zaremba - Mizera (90+3 Zieliński), Kaczmarczyk, Kapera, Koczur - Kołodziej (71 Wróblewski), Kasiński, Nagi, Raszka (79 Budka) - Matysek (85 Malarz) - Koim (88 Koryga).
Sędziował: Krystian Chrabąszcz (Brzesko). Żółte kartki: Ramirez, Grau, Tokarczyk - Matysek, Koim, Kołodziej. Widzów: 200.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe