Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz z Odrą Opole

Bartosz Karcz
To druga kolejna porażka Wisły Kraków. W piątek wieczorem „Biała Gwiazda” przegrała z Odrą Opole 1:3. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że krakowianie grali przez większość czasu w dziesiątkę, to dali się rywalowi zdominować za bardzo. Tak naprawdę fakt, że prowadzili aż do 80. min 1:0n wynikał ze sporego szczęścia. Grę piłkarzy Wisły trudno w tym meczu ocenić wysoko.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    3Puścił trzy bramki. Błysnął w pierwszej połowie, gdy w jednej akcji odbił piłkę na poprzeczkę, a po chwili dobitkę z kilku metrów. Nie
ALVARO RATON 3
Puścił trzy bramki. Błysnął w pierwszej połowie, gdy w jednej akcji odbił piłkę na poprzeczkę, a po chwili dobitkę z kilku metrów. Nie był jednak pewny w bramce. Źle obliczał odległości, co szczególnie dużo kosztowało zespół przy kluczowym golu na 1:1.

wislakrakow.com
DAWID SZOT    3Zastąpił Bartosz Jarocha w podstawowym składzie i nawet jeśli przez dłuższy czas radził sobie w miarę nieźle, to na koniec również on przyczynił
DAWID SZOT 3
Zastąpił Bartosz Jarocha w podstawowym składzie i nawet jeśli przez dłuższy czas radził sobie w miarę nieźle, to na koniec również on przyczynił się do tego, że Wisła meczu nawet nie zremisowała. Boczny obrońca nie może tak się przyglądać, jak rywal przygotowuje sobie piłkę do dośrodkowania i wrzuca na nos w pole karne. A tak właśnie było przy pierwszym golu dla Odry. Gdyby Szot doskoczył agresywnie do Macieja Makuszewskiego, ta bramka po prostu by nie padła!

JOSEPH COLLEY    5Najlepszy z obrońców Wisły w tym meczu. Po prostu.
JOSEPH COLLEY 5
Najlepszy z obrońców Wisły w tym meczu. Po prostu.

ENEKO SATRUSTEGUI    3Było trochę błędów w ustawieniu, również innych. Przy golu na 1:1 też część winy spada na jego plecy.
ENEKO SATRUSTEGUI 3

JAKUB KRZYŻANOWSKI    5Pierwszy mecz w podstawowym składzie i choć może jakiegoś szału w jego grze nie było, to generalnie dał radę.
JAKUB KRZYŻANOWSKI 5

IGOR SAPAŁA    1Pierwsza kartka dla niego była błędem sędziego, bo czysto wybił wślizgiem piłkę. Nie zmienia to faktu, że miał pełną świadomość, że tę kartkę
IGOR SAPAŁA 1
Pierwsza kartka dla niego była błędem sędziego, bo czysto wybił wślizgiem piłkę. Nie zmienia to faktu, że miał pełną świadomość, że tę kartkę na koncie już ma. A swoim zachowaniem po prostu bezmyślnie osłabił zespół, bo drugie „żółtko” było ewidentne. Mała pociecha dla wiślaków, że po końcowym gwizdku wziął winę na siebie. Tak doświadczony piłkarz i po prostu nie ma prawa tak się zachować.

KACPER DUDA5Może nie był to jakiś jego wybitny występ, ale za to, że przez długie minuty musiał po głupiej czerwonej kartce Igora Sapały praktycznie
KACPER DUDA5
Może nie był to jakiś jego wybitny występ, ale za to, że przez długie minuty musiał po głupiej czerwonej kartce Igora Sapały praktycznie sam ogarniać środek pola, zostaniemy przy wyjściowej piątce.

MIKI VILLAR    3Nie pokazał w tym meczu nic specjalnego. Chyba najsłabszy jego występ od początku sezonu.
MIKI VILLAR 3

JOAN ROMAN GOKU    3Dostał opaskę kapitana, ale nie pomogło to, żeby pociągnął zespół. Kolejny raz zmarnował sytuację sam na sam. Powoli staje się to już
JOAN ROMAN GOKU 3
Dostał opaskę kapitana, ale nie pomogło to, żeby pociągnął zespół. Kolejny raz zmarnował sytuację sam na sam. Powoli staje się to już tradycją…

JESUS ALFARO    4Czwórkę dostaje tak naprawdę tylko za to, że zaliczył asystę przy samobójczym golu Mateusza Kamińskiego. Poza tym nic wielkiego nie po
JESUS ALFARO 4
Czwórkę dostaje tak naprawdę tylko za to, że zaliczył asystę przy samobójczym golu Mateusza Kamińskiego. Poza tym nic wielkiego nie pokazał.

ANGEL RODADO    4Walczył, starał się, nie można mu odmówić zaangażowania, ale piłkarsko było po prostu słabo.
ANGEL RODADO 4

BARTOSZ JAROCH    4Z doliczonym czasem zagrał ponad pół godziny. Miał dobrą okazję na wyrównanie przy wyniku 2:1 dla Odry, ale strzelił wprost w jej br
BARTOSZ JAROCH 4
Z doliczonym czasem zagrał ponad pół godziny. Miał dobrą okazję na wyrównanie przy wyniku 2:1 dla Odry, ale strzelił wprost w jej bramkarza.

PATRYK GOGÓŁ    3Nie wniósł wiele do gry drużyny.
PATRYK GOGÓŁ 3
Nie wniósł wiele do gry drużyny.

ALAN URYGA    3Dobrze, że po tak długiej przerwie wrócił w ogóle do grania… I może na razie na tym poprzestaniemy jeśli chodzi o ocenę jego gry.